مشروح 20، سه شنبه 27 خرداد 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:36 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۶۶۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
رصد به موقع و اقدام سریع در برابر تغییر قیمت ها، عبور تعداد جانباختگان کرونا از مرز ۹ هزار نفر و گسترده تر شدن دامنه اعتراضات در آمریکا با قتل یک سیاهپوست دیگر از عناوین خبر 20 است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رصد به موقع و اقدام سریع در برابر تغییر قیمت ها؛ این، توصیه اصلی رئیس جمهور به مسئولانء اقتصادیء دولت برای جلوگیری از افزایش افسارگسیختهء قیمت‌ها بود. آقای روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت، البته گریزی هم به محدودیت های تامینء ارز زد و گفت: با وجود این محدودیت ها نباید اجازه بدیم ثبات و آرامش، از بازار گرفته بشه. رئیس جمهور، عرصه مدیریت برای حل مشکلاتء اقتصادی رو عرصه مدیریتء جهادی توصیف کرد و گفت: همزمان درحال مبارزهء فعال با تحریم‌ها و مقابله با کرونا هستیم.
************************
عبور تعداد جانباختگانء بیماری کرونا از مرز ۹ هزار نفر...
متاسفانه در 24 ساعت گذشته، 115 بیمار کرونایی جان باختن که مجموع جانباختگان به ۹ هزار و ۶۵ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شبانه روز گذشته، دوهزار و 563 بیمارء جدید مبتلا به کرونا در کشور، شناسایی شدن که ۹۳۹ موردشون بستری شدن. دکتر لاری اضافه کرد: خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمزن.
***********************
رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران هم گفت: آمار بستری های جدیدء کرونایی در تهران، نسبت به دیروز افزایشی بوده.
 

******************************
جدی نگرفتن هشدارهای کرونایی شرایط خوب خیلی از شهرها رو به حالت قبل برگردونده .
 

******************************
همه دستگاه ها برای پیشگیری از جرم مسئولند. رئیس قوه قضائیه در نشست شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم که با حضور نمایندگان عالی قوا برگزار شد گفت :​ برای اقدام مؤثر درباره پیشگیری از جرم قانون کم نداریم،فقط لازمه هماهنگی‌ ها بیشتر بشه .
 

******************************
قتل یک سیاهپوستء دیگه، دامنه اعتراضات ضد تبعیض و بی عدالتیء ساختاری رو در آمریکا گسترده تر کرده.
 

نخستین نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی که به علت شیوع کرونا مدتی بود برگزار نشده بود و برخی انتقادها رو هم به همراه داشت، با حضور سران سه قوه ، برگزار شد . در این جلسه، برنامه های سال 99 ءشورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه علم و فناوری، و فرهنگ به تصویب رسید . با موافقت اعضا ، شورای هنر هم که از سال 1388 تعطیل شده بود، احیا شد . رئیس جمهور در این نشست، با تاکید بر اینکه مسیرء رشد با وجود تحریم‌ها و کرونا همچنان ادامه داره، گفت: ایده‌های مراکزء دانش‌بنیان، باعث شد کشور در زمینه صادراتء برخی محصولاتء جدید، پیشتاز بشه.
*****

طبری، معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه‌ قضائیه و متهمان دیگرء این پرونده، در چهارمین جلسهء دادگاه، حاضر شدن.


کشف 290 نوع خودروی خارجیء احتکارشده، در دو پارکینگ در غرب تهران... رئیس پلیسء پایتخت گفت: ارزش این خودروها 600 میلیارد تومنه که بیش از یک ساله در این پارکینگ ها متوقف شدن. سردار رحیمی اضافه کرد: در این رابطه، یک متهم، دستگیر شد و برای سیر مراحلء قانونی، در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.
********************************
نمایندگانء مجلس در جلسه غیرعلنی با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مهمترین مسائل امنیتیء کشور رو بررسی کردن. سرلشکر باقری از ظرفیت های امنیتی و توانمندی های نیروهای مسلح، گزارش داد.

********************************
پدرسالارء تلویزیون و سینما، در خانهء ابدی ، آرام گرفت. پیکر استاد محمدعلی کشاورز، هنرمندء تئاتر، سینما و تلویزیون با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان، در قطعه هنرمندانء بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
 

********************************
موافقت رهبر انقلاب با رسیدگیء ویژه به پرونده ی مفاسدء اقتصادی، راه قوه قضاییه رو برای مبارزه با ویژه خواری ها، باز کرد. معاون اول دستگاه قضا در آستانه هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: با موافقت رهبر انقلاب با استجازهء رئیس قوه قضائیه، ضابطین، از وزارت اطلاعات گرفته تا سازمان اطلاعاتء سپاه و نیروی انتظامی هم جدی‌تر از گذشته، پای کار اومدن تا برخورد با مفسدان، جدی تر بشه.
 

معاون اول دستگاه قضا، تخلفء قُضات رو کمتر از یک درصد، اعلام کرد و گفت: در سال گذشته 125 قاضی، سلب صلاحیت و 6 هزارو 409 قاضی، تشویق شدن.
********************************
وزیر اقتصاد در جمع فعالانء بخش خصوصی گفت: مؤدیان مالیاتیء خوش‌حساب، سالانه مشمول 18 درصد پاداش می‌شن.
 

اما مشوق های مالیاتی برای سهولت پذیرش شرکت های بزرگ در بازار سرمایه...
 

********************************
اجازه نخواهیم داد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ابزار آمریکا برای نابود کردن برجام بشه. وزیر امورخارجه در نشست خبری با همتای روس هشدار داد : در مقابل روش‌های غیرمنطقیء آژانس ، برخوردء مناسب می کنیم .
 

وزیر خارجه روسیه هم با اشاره به اینکه برجام، توافقی است که باید همهء طرف‌ها، اون رو اجرا کنن، گفت: آمریکایی‌ها* مانع اجرای برجام شدن و درمقابل، ایران* رو تحریم کردن. اتهام پایبند نبودن ایران به برجام هم بی اساسه.
********************************
بارش برف در آستانه تابستان در ارتفاعات مازندران... بارش برف در بیست وهفتمین روز از خرداد، در دشت لارء بخش لاریجان، یک بار دیگه فصل سرما رو تداعی کرد.
--شهرستان 6448557
چند ثانیه مکث
********************************
پیگیری تعطیلی مراکز توانبخشیء بهزیستی در شبکه خبر ... البته خبرنگاران، امروز یک اظهارنظر درباره نماینده دادستان در دادگاههای مفاسدء اقتصادی رو هم از دادستان کل کشور، پیگیری کردن .


با افزایش شمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان سازمان جهانی بهداشت درباره احتمال آغاز موج دوم هشدار داده.
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 8 میلیون و 140 هزار نفر فراتر رفت . تاکنون حدود 440 هزار نفر هم جونشون رو از دست دادن.
در آمریکا شمار مبتلایان به بیش از 2 میلیون و 182 هزار نفر و جان باختگان به بیش از 118 هزار نفر افزایش یافته. سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز داروی«هیدروکسی کلروکین» رو برای درمان کرونا باطل کرده. این همون داروییه که ترامپ رئیس جمهور این کشور گفته بود در درمان بسیار موثره.
در چین با مشاهده موارد جدید ابتلا برخی محدودیت های کرونایی به پکن برگشته
 

در ترکیه هم بعد از برداشتن محدودیت های کرونایی، آمار مبتلایان در شهرهای پرجمعیت رو به افزایشه.*********************************
مرور خبرهایی از نمایشگاه کتاب، جشنواره فیلمء مقاومت، نمایشگاه دستاوردهای دفاعء مقدس، در بسته هنر انقلاب...

برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °