شعار خلع سلاح مقاومت اقدامی ظالمانه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:46 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۶۴۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات منطق؛
سید حسن نصرالله: ما خواستار حفظ آرامش در شرایط فعلی کشور هستیم و دعوت به خلع سلاح مقاومت اولویت مردم لبنان نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود شهادت امام جعفر صادق را تسلیت گفت و افزود: هزاران عالم از مکتب و مدرسه امام جعفر صادق فارق التحصیل شدند. 

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی خود درباره تحولات سیاسی منطقه را آغاز کرد.

نصرالله با اشاره به درگذشت رمضان شلح گفت که وی فرمانده‌ای بزرگ بود که به مساله فلسطین ایمان داشت... رمضان عبدالله شلح بر وحدت میان گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید داشت. توجهات مرحوم شلح نه تنها به فلسطین و آرمان آن، بلکه تا امت اسلامی و ایجاد تقریب بین آن امتداد داشت.

وی افزود: شخصیت دکتر شلح و تلاش‌های او باعث تحول و پیشرفت جنبش جهاد اسلامی گشت؛ و ما خطاب به جنبش جهاد اسلامی می‌گوییم که ما در ادامه مسیر دکتر رمضان شلح در کنار شما هستیم.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود درباره مرحوم شلح، گفت که محور مقاومت در فلسطین برای مقابله با طرح اشغالی آمریکایی و اسرائیلی در کرانه باختری فلسطین به شخصیتی، چون شلح نیاز دارد.

سید حسن نصرالله به اوضاع داخلی لبنان پرداخت و گفت ما خواستار حفظ آرامش در شرایط فعلی کشور هستیم و تاکید کرد که سخن از استعفای دولت عاری از صحت است و چنین مساله‌ای مطرح نشد و مورد بحث و بررسی قرار نگرفت.

وی تاکید کرد که شعار خلع سلاح مقاومت اقدامی ظالمانه است و دعوت به خلع سلاح مقاومت اولویت مردم لبنان نیست. مقاومت یک خط مشی و ایده راهبردی در مقابله با اشغالگر اسراییلی ارائه داد.
 
دبیر کل حزب الله لبنان تاکیدکرد که توهین به شخصیت های سیاسی و دینی ممکن است به فتنه مذهبی و طائفی منجر شود.

سید حسن توضیح داد که دست داشتن رهبران دینی و سیاسی در تحریک فرقه ای و مذهبی نوعی خیانت اخلاقی است. مسئول دانستن شیعه و ضاحیه جنوبی در خشونتهای اخیر در روزهای شنبه و یکشنبه غیرقابل قبول است. ما در صورت لزوم به خیابانها خواهیم آمد تا مانع وقوع هرگونه درگیری و تنش شویم.

وی افزود: حزب الله و جنبش امل مسئول هر سخن و یا اقدامی از سوی شیعیان و یا ضاحیه جنوبی نیستند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°