آمریکا ۳۹ شخص و نهاد سوری را تحریم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:05 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۶۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: بر اساس قانون سزار (قیصر)، آمریکا ۳۹ شخص و نهاد سوری از جمله بشار اسد رئیس جمهور این کشور و همسرش (اسماء اسد) را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه کشورش علیه دولت قانونی و مشروع دمشق امروز چهارشنبه از تحریم ۳۹ شخص و نهاد مرتبط با سوریه خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص اعلام کرد: بر اساس قانون سزار (قیصر)، آمریکا ۳۹ شخص و نهاد تحت حمایت دولت سوریه از جمله بشار اسد رئیس جمهور این کشور و همسرش (اسماء اسد) را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

«مایک پمپئو» در این خصوص با طرح ادعا‌های گذشته واشنگتن و بدون اشاره به راهپیمائی‌های روز‌های اخیر مردم سوریه در حمایت از نظام مشروع این کشور علیه دمشق گفت که رئیس جمهور سوریه ۲ گزینه راه حل سیاسی یا تحریم‌های بیشتر را پیش روی خود دارد.

وی بدون اشاره به مبارزه بی امان دمشق با تروریست‌های مصنوع محور عبری- عربی- صهیونیستی به سرکردگی آمریکا در این باره ادامه داد: آمریکا اعمال تحریم‌های بیشتری را علیه سوریه بررسی می‌کند. این اقدام پایان نخواهد یافت مگر تا زمان توقف جنگ بی‌رحمانه نظام سوریه علیه مردم این کشور!

گفتنی است، مرحله اول تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا موسوم به قانون قیصر از امروز (۱۷ ژوئن) اجرایی می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °