بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:05 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۷۰۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
رئیس جمهوری اسلامی ایران طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی را از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 این طرح‌ها به ارزش ۱۱۰ هزار میلیارد ریال و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح یا کلنگ زنی شدند.

ابن پروژه‌ها شامل هفت هزار میلیارد ریال پروژه افتتاحی، ۲۲ هزار میلیارد ریال پروژه تکمیلی و ۸۱ هزار میلیارد ریال کلنگ زنی است.

رونمایی از آزاد راه پل زال - مورموری - دهلران - چیلات به طول ۱۲۶ کیلومتر با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور به ارزش یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از مهمترین این طرح هاست.

افتتاح ۲۳۰ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی با اعتبار چهار هزار و ۲۸۹ میلیارد ریال، تکمیل پروژه‌های در دست اقدام شامل ۴۷۰ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی به ارزش ۲۱ هزار میلیارد ریال از دیگر طرح‌هایی است که بهره برداری یا کلنگ زنی شدند.

افتتاح هفت هزار و ۹۰۰ متر مربع از ساختمان‌های دولتی و عمومی با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال، تکمیل پروژه‌های در دست اقدام شامل ۴۸ هزار متر مربع از ساختمان‌های دولتی و عمومی به ارزش یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال و افتتاح یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در شهرستان‌های ایلام، دهلران و آبدانان با اعتبار ۸۷۰ میلیارد ریال همچنین در این آیین به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

همچنین عملیات اجرایی احداث ۹ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به ارزش ۴۶ میلیارد ریال آغاز شد.

در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی این طرح‌ها قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، خادمی معاون وزیر راه و رئیس شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل کشور، فولادی معاون توسعه منابع انسانی شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل کشور و وجدی معاون ساخت و توسعه غرب و مرکز کشور و فامیان مدیرکل منطقه یک راه آهن کشور حضور داشتند.
 
 نخستین پروژه ای که رئیس جمهوری آن را افتتاح کرد خط دوم راه آهن کرج - قزوین بود که به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه این خط راه‌آهن واقع در ایستگاه راه‌آهن قزوین با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.
 
ابراهیم مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: این خط با قابلیت افزایش جابه‌جایی مسافر، ظرفیت حمل و نقل، سرعت، ظرفیت حمل بار در کریدور و صرفه‌جویی سوخت یک دستاورد عظیم در سال جهش تولید است.
 
وی بابیان اینکه قزوین جزو پنج استان پر ترافیک کشور است، یادآورشد: توسعه خط راه‌آهن کرج - قزوین می‌تواند به توسعه اقتصادی و زیربنایی این استان منجر شود.
 
غلامحسین ولیدی مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور در آیین افتتاح این خط گفت: اولین خط راه آهن در سال ۱۳۱۸ به قزوین رسیده و اکنون از تهران تا این شهر سه راند قطار ریل باکس با ۲ هزار صندلی خدمات رسانی می‌کنند.
 
وی اضافه کرد: روزانه ۲ هزار و ۳۰۰ مسافر از قزوین جابه‌جا می‌شوند که با احتساب کل استان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

ولیدی تاکید کرد: سه میلیون تن بار از استان قزوین خارج می‌شود که سهم این استان ۶.۶ دهم میلیون تن در کشور است.
طول این خط راه‌آهن ۱۰۳ کیلومتر است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°