۲ طرح شرکت فولاد مبارکه اصفهان افتتاح شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:01 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۷۰۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
طرح‌های شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره ۲ شهید خرازی و بویلر بازیافت حرارت از نیروگاه گازی در شرکت فولاد مبارکه اصفهان روز پنجشنبه با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز در سفر یک روزه به استان اصفهان با حضور در شرکت فولاد مبارکه ۲ طرح صنعتی شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره ۲ شهید خرازی و بویلر بازیافت حرارت از نیروگاه گازی را افتتاح کرد.

طرح شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره ۲ شهید خرازی - سوییچگیر‌های ۴۰۰ و ۶۳ کیلووات شماره ۲ با سرمایه‌گذاری هشت هزار میلیارد ریال در مدت چهار سال انجام شده و هدف از اجرای آن تغذیه توسعه‌های نواحی تولید تا سقف ۷.۲ میلیون تُن و افزایش پایداری شبکه زیر سقف فوق توزیع ۶۳ کیلو ولت برق فولاد مبارکه است.

ظرفیت این طرح یکهزار و ۵۰۰ مگاولت آمپر با اشتغالزایی ۷۵ نفر است که ۶۰ درصد تجهیزات آن با همکاری ۴۰ شرکت در داخل کشور تامین شده است؛ از جمله مزایای این طرح می‌توان به تقویت پایداری ترانزیت شبکه سراسری برق کشور اشاره کرد.

طرح احداث بویلر بازیافت حرارت از نیروگاه گازی HRSG با سرمایه‌گذاری یکهزار و یکصد میلیارد ریال و ظرفیت ۲۰۰ تُن بخار در ساعت با هدف تولید بخار سوپرهیت با بازیافت حرارت از دودکش نیروگاه گازی جهت استفاده در نیروگاه بخار و در صورت نیاز از مدار خارج کردن یکی از بویلر‌های فعلی اجرا شده است.

۹۰ درصد تجهیزات این طرح با همکاری ۲۵ شرکت داخلی تامین شده و مزایای آن کاهش آلودگی محیط زیست، جلوگیری از ورود گاز‌های گلخانه‌ای به اتمسفر، صرفه‌جویی سالانه ۹۰ میلیون متر مکعب گاز معادل ۲۵۰ میلیارد ریال سالانه و تامین بخار مورد نیاز نیروگاه بخار است.

طرح نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه کلنک زنی شد

همچنین امروز کلنگ‌زنی طرح نورد گرم شماره ۲ شرکت فولاد مبارکه مزین به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد.

تکمیل طرح نورد گرم ۲ با هدف پاسخ به نیاز صنعت نفت و گاز، خودرو، لوله سازی و کشتی‌سازی برای محصولات خاص و تکمیل زنجیره فولاد در این شرکت انجام می‌شود؛ هزینه سرمایه‌گذاری این طرح ۲۵۰ میلیون یورو ارزی و ۲۵۰ میلیون یورو بصورت ریالی است که ۵۴ درصد سازندگان تجهیزات آن ایرانی و سایر آن‌ها اروپایی و چینی هستند.

حسین مدرس خیابانی از خطوط تولیدی شرکت فولاد مبارکه بازدید کرد و طبق برنامه قرار است با حضور در جمع مدیران کارخانه در جریان آخرین اقدامات انجام شده در حوزه جهش تولید قرار گیرد.

فولاد مبارکه اصفهان با سهم بیش از ۵۰ درصدی در بین شرکت‌های بزرگ فولادسازی کشور و سهم ۲۲ درصدی در MENA (خاورمیانه و شمال افریقا) بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقاست؛ ارزش کنونی گروه فولاد مبارکه معادل ۸۴۰ هزار میلیارد ریال است و این شرکت در تولید ناخالص داخلی (GDP) سهم یک درصدی و در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت سهم پنج درصدی دارد.

همچنین امروز قرار است سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در مجتمع ذوب‌آهن اصفهان از روند تکمیل تعمیرات اساسی کوره بلند و طرح تزریق پودر زغال به کوره بلند و خطوط تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان بازدید کند و در نشستی با مدیران شرکت ذوب آهن جدیدترین اقدامات انجام شده این شرکت در حوزه جهش تولید را مورد بررسی قرار دهد.

بهره برداری مجتمع صنعتی سپاهان باتری تولید کننده انواع باتری‌های خودرو در آمپر‌های مختلف از دیگر برنامه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت است که عصر امروز برگزار می‌شود.

مجتمع صنعتی سپاهان باتری تولید کننده انواع باتری‌های خودرو در آمپر‌های مختلف، باتری‌های اتومبیل با تکنولوژی برتر EFB_AGM و گرمسیری، باتری‌های UPS و صنعتی و انواع صفحات پانچ است که در انواع اتومبیل‌های ساخت داخل و وارداتی و باتری برای مصارف صنعتی بکار می‌رود.

این طرح در شهرک صنعتی اشترجان واقع شده و با میزان سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال و ارزی بیش از ۲۱ میلیون یورو تکمیل شده و برای ۸۵ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

نشست با فعالان اقتصادی استان اصفهان و تشکل‌های بخش خصوصی از دیگر برنامه امروز مدرس خیابانی اعلام شد.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°