آیین کلنگ‌زنی طرح نورد گرم در فولاد مبارکه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۶۷۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
سرپرست وزارت صمت با حضور در شرکت فولاد مبارکه علاوه بر افتتاح پست‌های اصلی توزیع برق ۴۰۰ و ۶۳ کیلو ولت شهیدخرازی، طرح نورد گرم شماره ۲ این شرکت را کلنگ زنی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "حسین مدرس خیابانی"در سفر یک روزه به استان اصفهان با حضور در شرکت فولاد مبارکه ۲ طرح صنعتی شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره ۲ شهید خرازی و بویلر بازیافت حرارت از نیروگاه گازی را افتتاح کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تعهد دادند که این طرح کمتر 900 روز به بهره برداری برسد، افزود: مجموعه فولاد مبارکه نماد پر افتخار برای صنعت کشور است، زیرا به لحاظ عظمت تولید و از نظر فناوری و کیفیت به طور تقریبی می‌توان گفت پیشرو است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:برخلاف فشار تحریم‌ها، میزان صادرات این واحد صنعتی به ۲ برابر افزایش یافته است.
او افزود: برخی از محصولات فولاد مبارکه به لحاظ کیفیت با نمونه‌های خارجی هم برابری می‌کند و به کشور‌های اروپای صادر می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با افتتاح این پروژه عظیم مجموعه نیاز‌های واحد‌های خودروسازی، کشتی سازی، لوازم خانگی و مجموعه صنایع پایین دست برطرف شود.

تکمیل طرح نورد گرم ۲ با هدف پاسخ به نیاز صنعت نفت و گاز، خودرو، لوله سازی و کشتی‌سازی برای محصولات خاص و تکمیل زنجیره فولاد در این شرکت انجام می‌شود؛ هزینه سرمایه‌گذاری این طرح ۲۵۰ میلیون یورو ارزی و ۲۵۰ میلیون یورو بصورت ریالی است که ۵۴ درصد سازندگان تجهیزات آن ایرانی و سایر آن‌ها اروپایی و چینی هستند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی دارد.
برچسب ها: فولاد ، مدرس خیابانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °