تولید اوپک ۶.۳ میلیون بشکه کاهش یافت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:34 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۷۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
تولید روزانه نفت اعضای اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه می (اردیبهشت - خرداد) روزانه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از مهر به نقل از دبیرخانه سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک)، ۱۳ عضو اوپک براساس تازه‌ترین گزارش دبیرخانه این سازمان، در ماه می‌سال ۲۰۲۰ میلادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه کمتر از ۳۰ میلیون و ۴۹۵ هزار بشکه ماه آوریل، نفت تولید کردند.

مجموع تولید ۱۳ عضو اوپک در ماه می‌روزانه ۲۴ میلیون و ۱۹۵ هزار بشکه بوده است.

اعضای اوپک در نشست ماه آوریل با همراهی متحدان غیراوپکی خود بر سر کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای ماه می‌و ژوئن به توافق رسیدند، کاهش تولید اعضای اوپک نتیجه نشست ماه آوریل است.

عربستان، امارات و کویت به ترتیب با کاهش تولید روزانه ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار، یک میلیون و ۳۶۴ هزار بشکه و ۹۲۱ هزار بشکه بیشترین کاهش تولید را در ماه می‌امسال داشتند.

این گزارش می‌افزاید: تولید نفت خام ایران در ماه می‌سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۵ هزار بشکه افزایش یافته است.

اوپک در تازه‌ترین گزارش خود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ را ۹۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز اعلام کرده که ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کمتر از سال ۲۰۱۹ است، از این میزان سهم غیر اوپک ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه عنوان شده است.

افزایش قیمت نفت خام سنگین ایران

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک همچنین نشان داد قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه می ۶ دلار و ۳۹ سنت معادل ۳۷.۲ درصد نسبت به ماه آوریل افزایش یافته است.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه می ۲۳ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه ثبت شد درحالیکه این رقم در ماه آوریل ۱۷ دلار و ۱۶ سنت و میانگین قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۷ دلار و ۹۸ سنت در هر بشکه بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپک هم در ماه می‌با افزایش ۴۲.۵ درصدی به ۲۵ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید که هفت دلار و ۵۱ سنت بیشتر از ماه آوریل است.
برچسب ها: اوپک ، نفت ، قیمت نفت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°