بازگشایی تالار‌ها و سینما‌ها از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۶۷۸۷
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه در آستانه بازگشایی تالار‌های پذیرایی در شهرستان‌های سفید هستیم گفت: فعالیت سینما‌ها از فردا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در نشست خبری برخط با تقدیر از اصناف برای رعایت دستورات بهداشتی، افزود: در آستانه بازگشایی تالار‌های پذیرایی در شهرستان‌های سفید هستیم و فعالیت سینما‌ها و تئاتر از روز یکم تیرماه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آغاز می‌شود، ستاد ملی کرونا اعتماد زیادی برای بازگشایی‌ها به این اصناف کرده است به دلیل اینکه طبیعت این اصناف تجمع افراد است و رعایت شیوه نامه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 
بازگشایی تالار‌ها و سینما‌ها از فردا

وی گفت: رعایت بهداشت فردی، گندزدایی و ضدعفونی سطوح مشترک باید اولویت باشد و این فرصت بازگشایی سینما و تئاتر و تالار‌ها را مغتنم بشماریم و پروتکل‌های آن‌ها در سامانه وزارت بهداشت بارگزاری شده است.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بابیان اینکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کاهش یافته است افزود: این موضوع را با همکاران وزارت سمت بررسی کردیم و آن‌ها اعلام کردند به بازرسان ما کمک خواهند کرد و علی رغم میلمان در صورت رعیات نشدن بهداشت توسط اصناف مکان مورد نظر تعطیل خواهند شد، نیرو انتظامی در این خصوص قول همکاری داده است.

آقای فرهادی درباره برنامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایجاد محدودیت در شهر‌های وضعیت قرمز گفت: یکی از علل مهمی که شهری وارد وضعیت قرمز می‌شود رعایت نکردن دستورات بهداشتی و تماس بیشتر باشد، شاید برگرداندن محدودیت‌ها به شکل قبل نباشد، اما بازگشایی‌ها به این مناطق نخواهد رسید و بازگشایی تالار‌ها در مناطق قرمز و زرد انجام نخواهد شد.

وی گفت: عرضه مواد دخانی و قلیان می‌تواند به سلامت مردم ضربه بزند، هفته گذشته ۴۶۰۰ مورد تعطیلی صنفی داشتیم که بخش عمده‌ای به پلمب قهوه‌خانه‌ها اختصاص داشت.
برچسب ها: بازگشایی ، سینما ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °