مدارس هم زوج و فرد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:18 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۸۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که با تداوم شرایط موجود آموزش‌ها ترکیبی خواهد بود، گفت: فعالیت مدارس در مناطق کم‌جمعیت به روال عادی و مناطق پرجمعیت به صورت زوج و فرد برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح امروز آقای محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز تهران، اظهار کرد: نمی‌توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم از این رو دانش آموزان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می‌کنند، البته برغم تلاش‌هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می‌دهد خود دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی کوشا هستند.
 
مدارس هم زوج و فرد شد

وزیر آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری شیوه نامه‌ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کار‌ها صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: انجام صحیح یک کار مستلزم مشارکت همه افراد است، موظفیم حداکثر تلاش را برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی داشته باشیم، از این رو کسانی هم که وظیفه حمل و نقل‌های عمومی را بر عهده دارند به طور قطع تلاش خواهند کرد شیوه نامه‌های بهداشتی در آنجا رعایت شود خانواده‌ها نیز موارد مذکور را رعایت می‌کنند دانش آموزان نیز در ماه‌های اخیر آموزش‌های لازم را فراگرفتند و خوشبختانه امتحانات نهایی در فضای مطلوبی در حال برگزاری است.

آقای حاجی میرزایی با اشاره به نشست مدیران کل آموزش وپرورش استان‌های کشور در آغاز امتحانات نهایی، گفت: مدیران کل در این جلسه از برگزاری مانور امتحانات قبل از شروع امتحانات نهایی خبر دادند از این رو این امتحانات در نهایت امنیت در حال برگزاری است.

وی در بخشی از برنامه بازدید با حضور در استودیو شهید آوینی دبیرستان البرز، گفت: کرونا جامعه را تحت تأثیر قرارداد و با یک پدیده عالم‌گیر رو به رو هستیم. نمی‌توانیم اختلال در زندگی را بپذیریم از این رو آموزش و پرورش دست به کار شد تا به شیوه‌های مختلف آموزش‌ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید خود را با زیست‌بوم جدید وفق دهیم و از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشیم از این رو سعی خواهیم کرد تا آموزش‌ها و تدریس‌های برتر را در اختیار همه دانش آموزان در سراسر کشور قرار دهیم.

آموزش و پرورش سناریو‌های مختلفی را در صورت ماندگاری کرونا پیش بینی کرده

وی ادامه داد: در شرایط کنونی سناریو‌های مختلفی را پیش‌بینی کردیم در فضای آموزشی آینده، آموزش‌های ترکیبی در دستور کار است بنابراین ممکن بخشی از آموزش‌ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارائه شود.

وزیر آمورش و پرورش فلسفه دایر بودن مدارس در روز‌های پنجشنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و اذعان کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، روز‌های پنجشنبه نیز مدارس دایر است و این موضوع باهدف مدیریت ورود دانش آموزان به مدرسه صورت می‌گیرد بنابراین طرح زوج و فرد اجرا می‌شود بدین معنی که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می‌شوند عده‌ای سه روز در هفته در روز‌های زوج و عده‌ای نیز در روز‌های فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در مناطق سفید و دارای جمعیت کم‌دانش آموزی مدارس روال عادی را طی خواهند کرد البته استفاده از فضای مجازی برای ارائه آموزش‌ها حتی در شرایط سفید، تداوم خواهد داشت و فیلم‌های تدریس باکیفیت معلمان در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین برگزاری آزمون‌های هماهنگ در کشور از طریق فضای مجازی ظرفیت خوبی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

آقای حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مدارس غیردولتی باید متوجه باشند شرایط تغییر کرده است از این رو اگر بخواهند مانند گذشته موقعیت خود را حفظ کنند باید تغییراتی را داشته باشند و شرایط جدیدی را به خانواده‌ها پیشنهاد بدهند تا همچنان برای خانواده‌ها جذاب باشند و خانواده از آن‌ها استقبال کنند. امیدوارم همکاران سازمان مدارس غیردولتی شرایط را ارزیابی و متناسب با شرایط با جامعه صحبت کنند.
 
برچسب ها: مدارس ، بازگشایی ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°