انتقاد از حذف ردیف اعتباری طرح خودکفایی گندم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:14 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۸۴۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
مجری طرح خودکفایی گندم با انتقاد از حذف ردیف بودجه گندم گفت: در حالی که برخی بخش‌ها که مولد نیستند و اثر بخشی چندانی در کشور ندارند ردیف مستقل بودجه دارند، اما ردیف بودجه گندم، مهمترین محصول زراعی کشور حذف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسفندیاری در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر، گفت: اکنون برای این محصول مهم تنها ردیف عمومی به عنوان " ارتقاء خود اتکایی با رقمی اندک در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به این محصول مهم زارعی کشور گفت: با اقدامات فنی می‌توان بدون افزایش سطح کشت افزایش تولید داشت چنانچه در شش سال گذشته میزان تولید گندم آبی کشور از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار به دو میلیون هکتار رسید.

مجری طرح خودکفایی گندم همچنین با بیان اینکه امسال ۳ میلیون و ۵۱۲ هزار تن گندم به ارزش ۸ هزار و ۸۵۵ میلیارد تومان خریداری شده گفت: ۵ هزار و ۴۴۶ ملیارد تومان به میزان ۶۱/۵ درصد به کشاورزان پرداخت شده و نزدیک ۳۸.۵ درصد به صورت معوقه باقی مانده است.

اسفندیاری در ادامه گفت: برای تامین منابع پرداخت وجه گندم به کشاورزان سه مسیر پیش بینی شده است. ۱- سازمان هدفمندی یارانه‌ها که باید نزدیک ۴۰ میلیارد تومان را پرداخت کند. ۲- بانک مرکزی ۹ بانک را به پرداخت حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان موظف کرده است که اگر این دو منبع به تعهدات خود عمل می‌کردند و منابع مالی را در اختیار شرکت غله و بازرگانی دولتی قرار می‌دادند قطعا اکنون معوقه‌ای نمی‌ماند.

وی از مسئولان مربوط خواست با توجه به نزدیک شدن کشت دوم کشاورزان، هرچه زودتر منایع مالی مورد نیاز را در اختیار شرکت غله و بازرگانی قرار دهند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°