نیاز کشور به واردات انسولین قلمی را تامین می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:27 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۸۵۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
مجری تولید انسولین قلمی در کشور گفت: طبق پیش بینی ها، در سال اول بین ۲ تا ۴ میلیون قلم نیاز روزانه کشور و سال آینده ۸۰ میلیون را تامین خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی خاکی‌نژاد در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه خط تولید این محصول که امروز افتتاح شد نخستین خط تولید کشور است، تاکید کرد: پیش از این، انسولین‌های قلمی از کشور‌های دانمارک، فرانسه و آمریکا وارد می‌شد، اما نمونه رونمایی شده امروز با مشابه خارجی خود، برابری می‌کند و آزمایشات نشان می‌دهد داروی تولیدی ما دقیقا مشابه اصل آن است.

مجری تولید انسولین قلمی اعلام کرد: قیمت این دارو با نمونه‌های خارجی خود تفاوتی ندارد، اما ارزبری آن کمتر از نصف است و تا زمانی که دولت با پرداخت یارانه از تولید انسولین قلمی حمایت می کند، با نوع وارداتی آن تفاوت قیمت نخواهد داشت.

خاکی‌نژاد با اشاره به اینکه نوع گلارژینِ این دارو امروز رونمایی شد، افزود: تفاوت قلم‌های دیابت در نوع ملکول آنهاست و کارشان به نرمال رساندن قند خون است.
 
او در تشریح برنامه های آتی این شرکت دانش بنیان گفت:

غلامحسین مهرعلیان مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو در ادامه گفتگو با توصیه به آرامش بیماران دیابتی، تاکید کرد: ما مرتب بازار داروهای این بیماران را رصد می کنیم و هر کمبودی را در این باره تامین خواهیم کرد. 

او در واکنش به برخی خبرها درباره کمبود برخی از داروها در کشور گفت:

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری در ادامه تلفنی گفت: در حوزه کیفیت دارو‌های زیست فناوری مشکلی نداریم و در کلِ منطقه، افتتاح خط تولید انسولین قلمی برای نخستین بار اتفاق افتاده است.

او با اعلام اینکه در تولید دارو‌های بیوتکنولوژی در منطقه رقیب نداریم، افزود: با تولید ۵۰ قلم داروی بیوتکنولوژی سالیانه واردات یک میلیارد دلار دارو کاهش یافته است.

او در تشریح پیامد‌های ایجاد این خط تولید و تاثیر آن بر تولید سایر دارو‌های زیست فناوری گفت:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°