شرایط جدید بخشودگی جرائم مالیاتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:55 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۸۵۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه ای اعلام کرد: جرائم مالیاتی مؤدیان به شرط پرداخت اصل بدهیشان شامل بخشودگی 80 تا 100 درصدی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مسعود مصلح مدیرکل دفتر خدمات مؤدیان سازمان امور مالیاتی در برنامه تیتر امشب با اشاره به استقبال از بخشنامه سال گذشته و تامین بودجه پیش بینی شده سال ۹۸ از طریق اخذ مالیات ها، درباره جزئیات بخشودگی جرائم مالیاتی توضیح داد:
او با بیان این که مودیان باید درخواست بخشودگی جرایم را به اداره امور مالیاتی ذی ربط بدهند گفت: مؤدیان ضرورتی به تهیه و تنظیم فرم بخشودگی جرایم ندارند و صرفا با دستور رئیس امور مالیاتی ذی ربط می‌توانند از بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.
مصلح درباره خوش حساب‌ها نیز گفت:
محمود تولایی رئیس کمیسیون مالیات اتاق بازرگانی نیز با استقبال از بخشنامه سازمان امور مالیاتی گفت: تمام کسب و کار‌ها آسیب دیده از کرونا در این ده رسته که در بخشنامه آمده نیستند و در این نوع بخشنامه‌ها کسب و کار‌ها و مؤدیان خوش حساب که مالیاتشان را به موقع می‌دهند دیده نمی‌شوند.

او با تاکید بر این که خوش حساب‌ها هم باید از امتیازات تشویقی برخوردار باشند درباره حذف قانون علی الرأس گفت:
محمدرضا جعفریان مشاور عالی امور مالیاتی اتق اصناف هم گفت: ما انتظار داریم مالیات به موقع وصول شود تا شاهد این تفاوت بین خوش حساب‌ها و بد حساب‌ها نباشیم برای این که مالیات را باید بتوان به موقع دریافت کرد و امیدوار بودیم این بخشودگی ۳ ماه تمدید شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°