فریاد مردم آمریکا علیه بی عدالتی در آغاز چهارمین هفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۶۹۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
تظاهرات گسترده ضد نژادپرستی و بی‌عدالتی در آمریکا وارد چهارمین هفته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مخالفان نژاد پرستی در شهر‌های مختلف از جمله واشنگتن و بوستون ضد خشونت و بی عدالتی شعار دادند. معترضان مقابل کاخ سفید و در میان تدابیر شدید امنیتی، فریاد می‌زدند: نه عدالت هست نه صلح. پلیس با ضرب و شتم و اسپری فلفل به استقبال تظاهرت کنندگان رفت.
 

مخالفان ضد نژاد پرستی در تجمعی دیگر در میدان لافایت واشنگتن سعی کردند مجسمه اندرو جکسون هفتمین رئیس جمهور آمریکا را به زیر بکشند، اما پلیس با معترضان در گیر شد. جکسون از چهره‌های شناخته شده موثر در آوارگی و اخراج سرخپوستان از زمین هایشان است.
 
با گسترش جنبش ضد نژاد پرستی و نماد‌های برده داری، موزه نیویورک اعلام کرد: مجسمه تئودور روزولت از روسای جمهور پیشین آمریکا را از مقابل این موزه برمی دارد. مجسمه روزولت به گونه‌ای طراحی شده که پشت سرش از دو طرف یک بومی آمریکایی و یک آفریقایی تبار ایستاده است.
 
ترامپ با برداشتن مجسمه از مقابل موزه نیویورک مخالفت کرده و این کار را مضحک خوانده.

در انگلیس، پلیس این کشور با انتشار تصاویر ۱۵ نفر، ان‌ها را عامل سرنگون کردن مجسمه ادوارد کلستون برده دار دانسته و در پی بازداشت انهاست.
 
ده‌ها نفر از اعضای جنبش ضد نژاد پرستی و برده داری ۱۸ خرداد مجسمه کلستون را از یکی از میادین شهر بریستول سرنگون کردند و به رودخانه انداختند.
 
مخالفان نژاد پرستی اعلام کرده اند: کلستون و شبکه اش بیش از یکصد هزار زن و مرد و کودک را از افریقا ربودند و در اروپا و قاره امریکا معامله کردند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °