تلاش ایران در کشفیات موادمخدر ستودنی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:57 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۹۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: طبق گزارش سال ۲۰۲۰ سازمان ملل، ایران ۹۰ درصد تریاک، ۲۶ درصد هروئین و ۴۸ درصد مرفین در سطح جهانی را کشف می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "الکساندر فدولوف" امروز (سه شنبه) در نشست تخصصی با مسئولان و دست اندرکاران امر مبارزه با موادمخدر گفت: مواد مخدر معضلی پیچیده و برشی از مسایل بهداشتی و اجتماعی در جامعه است و سالانه نیم میلیون نفر در دنیا بر اثر سو مصرف موادمخدر جان خود را از دست میدهند.

وی افزود: مواد مخدر دارای ابعاد بحرانی است و جامعه بین الملل مصمم است که با معضل جهانی موادمخدر مقابله کند.

نماینده دفتر UNODC بیان داشت: طبق شعار امسال سازمان ملل در روز جهانی مبارزه با موادمخدر، دانش بیشتر، موجب مراقب بهتر می‌شود و این دفتر تلاش خواهد کرد تا این شعار و اهدافش به خوبی در دنیا منعکس شود.
تلاش ایران در کشفیات موادمخدر ستودنی است
فدولوف گفت: از موادمخدر به عنوان اختلال مزمن باید پیشگیری شود و دانش کنترل موادمخدر نیز توسعه یابد.

وی بر حل مشکلات زنان، یکپارچگی جامعه جهانی برای پیشگیری از جرم و خشونت، انجام پژوهش‌ها و تحلیل‌ها برای سیاست گذاری و ایجاد همکاری بین المللی در امر مبارزه با موادمخدر تاکید کرد و گفت: UNODC مصمم به همکاری تنگاتنگ برای مقابله با چالش‌های مواد مخدر است.

نماینده دفتر UNODC افزود: تلاش ایران در کشفیات موادمخدر بسیار قابل توجه است به‌گونه‌ای که در گزارش سال ۲۰۲۰ مدیر اجرایی دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل، ۹۰ درصد تریاک، ۲۶ درصد هرویین و ۴۸ درصد مرفین در سطح جهانی از سوی ایران کشف می‌شود.

فدولوف افزود: تلاش دولت ایران برای مشارکت در چالش جهانی مبارزه با مواد مخدر ستودنی است و UNODC برای ارتقا سطح همکاری‌ها و مباحث مشترک در مواد مخدر با ایران تلاش دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°