خبرمشروح ۲۰ سه شنبه ۳ تیر ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:51 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۹۵۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
رئیس جمهور در جمع استانداران کشور از تلاش دولت برای تحقق شعار سال(جهش تولید) گفت و افزود: باید ظرفیت‌های رهاشده را بکار بگیریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  رئیس جمهور در جمع استانداران گفت: باید برای تحقق جهش تولید، مزیت‌های بالقوه رو فعال کنیم.
رئیس جمهور، سلامت، معیشت و امنیت رو از اولویت‌های مهمء دولت دانست و گفت: باید ایران را قدرتمندانه برای قرن جدید، آماده کنیم. آقای روحانی به کار‌های بزرگی که در بخش ریل گذاری، گازرسانی و بهداشت و درمان انجام شده، اشاره کرد و از استانداران خواست به معیشت مردم در این روز‌های سخت، توجهء ویژه داشته باشند.
**
در حمایت از تولیدء داخل، واردات کالاهای بیشتری، ممنوع می‌شود. سخنگوی دولت، جایگزینی کالاهای خارجی با محصولاتء داخلی رو اولویتء دولت دونست و گفت: امسال صادراتء 41 میلیارد دلار، سیاست‌گذاری کرده‌ایم . آقای ربیعی همچنین از تصویب پیش‌نویس نهایی برنامه 25 سالهء همکاری‌های جامع ایران و چین خبر داد.
 
**
گزارشی از بیماری خاص در سیستم واردات و توزیع نهاده‌های دامی مشکلی که اول، تولیدکننده را زمین گیر می کند و بعد بازار  مصرف را مختل می کند.
 
**
اتحادیه صنف مشاوران املاک با اعلام اینکه داد و ستد مسکن نصف شده است گفت: خرداد، خرید و فروش مسکن در تهران ۳۶ درصد نسبت به اردیبهشت کاهش یافت. به دنبال رشد بیش از حد قیمت، معاملات نسبت به زمان مشابه پارسال هم ۵۷ درصد کمتر شده است. در کل کشور هم تعداد معاملات ۳۰ درصد کمتر از اردیبهشت امسال و ۲۴ درصد کمتر از خرداد پارسال بوده است.
**
شوکء موقت... این، توصیف رئیس جمهور از نوسانات این روز‌های بازار ارزه؛ نوساناتی که به گفته آقای روحانی، به علت برخی شیطنت‌های بین‌المللی ضد ایران و التهاب‌های روانی* شکل گرفته. رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت، این رو هم گفت که دو راه حل رو برای بازگردوندن آرامش به بازار، پیگیری می‌کنیم. اول برگردوندن ارز‌های صادراتی، دوم نظارت بیشتر بر بازار.

**
همتی رئیس کل بانک مرکزی هم در حاشیه کمیسیون اقتصادیء مجلس، اطمینان داد نوسانات بازار ارز گذراست.

**
ارز‌های صادراتی رو بیارید، وگرنه از تسهیلاتء گمرکی، خبری نیست. بعد از وزارت صمت، گمرک هم به صادرکنندگانء بدتعهد، هشدار داده اگر ارز رو عرضه نکنید، کالاهاتون از مسیر سبز، به مسیر قرمز*ء گمرکی، هدایت می‌شه. وزارت صمت هم گفته بود کارت بازرگانیء صادرکنندگانی که تا پایان تیر، ارز‌های صادراتی رو به چرخه اقتصادی برنگردوندن، معلق می‌شه.
**
کلاهبرداری در پوشش ماموران پست پوششی جدید برای کلاهبرداری قدیمی. سودجویانی که با لباسء مامور پست، زنگ خونه تون رو به صدا درمیارن و کارت بانکی شما رو کپی می کنند.

اعتراضات به بی‌عدالتی و تبعیض ساختاری مردم امریکا پس از کشته شدنِ جورج فلوید در بیست و هشتمین روز متوالی به مقابل کاخ سفید رسید.
برچسب ها: خبر 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°