نوبت‌بندی دانش آموزان برای ثبت‌نام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:34 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۶۹۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: از والدین می‌خواهیم بر امر ثبت‌نام نظارت کنند و هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه بجز بیمه و کتاب ممنوع است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، خانم زهرا مظفر از نوبت‌بندی دانش آموزان برای ثبت‌نام خبر داد و افزود: آغاز فرایند ثبت‌نام از یکم تیر برای متوسطه دوره اول، مرداد برای متوسطه دوره دوم و هفته دوم خرداد برای ابتدایی انجام می‌شود.
 
وی نظارت بر فرآیند ثبت‌نام و احقاق حقوق والدین و دانش آموزان را از مهم‌ترین وظایف اداره ارزیابی عملکرد برشمرد و گفت: از ازدحام اولیا در مدارس جلوگیری می‌شود و شرایط ثبت‌نام باید سهل و آسان باشد.
 
مظفر گفت: از والدین می‌خواهم با رعایت محدوده بندی ثبت‌نام در مدارس نزدیک محل سکونت، دانش آموزان ابتدایی نیاز به استفاده از سرویس پیدا نکنند.
 
مدیرکل ارزیابی عملکردو پاسخگویی به شکایات با بیان اینکه اولیا باید براساس محدوده بندی مدارس برای ثبت‌نام مراجعه کنند، افزود: مدارس باید رعایت محدوده بندی را اجرایی کنند.
 
خانم مظفر با اشاره به فعال بودن سامانه ثبت شکایت برای اولیا گفت: برخی خانواده‌ها محدوده ثبت‌نام دیگری داشتند و مدرسه نزدیک محل سکونت در محدوده مورد نظر قرار نگرفته که راهکاری بدین منظور اندیشیده شده است.
 
وی افزود: قانون اولویت ثبت‌نام را به خانواده‌هایی می‌دهد که در نزدیک‌ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستاد‌های مستقر در مدارس مراجعه و با ارائه مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت ثبت‌نام کنند.
 
خانم مظفر بابیان این توصیه که دانش آموزان ابتدایی از سرویس استفاده نکنند و رعایت محدوده بندی بسیار اهمیت دارد، گفت: اگر والدین در ثبت‌نام فرزندانشان دچار مشکل شدند و شکایتی مبنی براخذ وجه یا رعایت نشدن محدوده ثبت‌نام دارند، شکایت خود را از طریق سامانه مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش‌وپرورش ثبت کنند.
 
خانم مظفر با اعلام اینکه امسال در همین سامانه دو لینک ایجاد کردیم که یکی مربوط به گزارش‌های مردمی است و هویت فرد گزارش دهنده را مشخص نمی‌کند، ادامه داد: لینک دیگر نظارت همگانی بر فرایند ثبت‌نام است که برای همه والدین قابل دسترس است.
 
وی در پایان گفت: دانش آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °