پیامد‌های منفی تحریم‌ کشورها برای مقابله با مواد مخدر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۶۹۹۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
سفیر و نماینده ایران در سازمان‌های بین المللی بر ضرورت ایجاد یک چارچوب حقوقی و عملی جهت اتخاذ تدابیر فوری برای از بین بردن پیامد‌های منفی تحریم‌ها بر کشور‌ها در راه مبارزه با جرم و مواد مخدر تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا «کاظم غریب آبادی» در نشست مشترک سفیران گروه ۷۷ کشور در حال توسعه و چین با مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل با یادآوری اینکه ماموریت کنونی دفتر مقابله به ویژه برای کشور‌های در حال توسعه بسیار حیاتی است، افزود: با توجه به ماهیت و مقیاس چالش‌های پیش روی کشور‌های در حال توسعه از جمله در حوزه‌های مواد مخدر، تروریسم و جرائم سایبری، این دفتر مقابله و اعضای گروه ۷۷ بایستی دست در دست هم به سمت شکل دهی و اجرای یک رویکرد جامع و متحد برای پشتیبانی از یکدیگر به منظور پرداختن به چالش‌های جدی کنونی کار کنند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان با یادآوری اینکه پیامد‌های کرونا از کشور به کشوری دیگر فرق داشته و احتمالا سبب افزایش بی ثباتی، فقر، جرائم، و نابرابری در مقیاس جهانی می‌شود، بر نیاز به از خود گذشتگی و اتحاد، جهت عبور از چالش‌ها تأکید نمود.

این دیپلمات ارشد کشورمان با یادآوری اهمیت کمک به کشور‌های در حال توسعه جهت درک و اتخاذ تدابیر مناسب درخصوص چالش‌ها و فرصت‌های برآمده از فناوری‌های جدید و تهدیدات در حال ظهور، تاکید کرد: دفتر مقابله باید کارآمدی برنامه کمک‌ها و فعالیت‌های فنی خود را در رایزنی نزدیک با دولت‌های عضو، ارتقاء دهد.

وی افزود: در این چارچوب، ما بر اهمیت در دسترس بودن منابع و بودجه کافی، قابل پیش بینی و پایدار برای تقویت ارائه کمک‌های فنی به کشور‌های در حال توسعه تأکید می‌کنیم.

نماینده دائم کشورمان همچنین با تأکید بر اینکه اتخاذ و اعمال اقدامات قهری غیرقانونی و غیرانسانی یکجانبه، که در نقض آشکار حقوق بین الملل، حقوق بین الملل حقوق بشر و اصول مندرج در منشور سازمان ملل متحد می‌باشد و تأثیرات نگران کننده‌ای بر همکاری‌های اساسی بین المللی و همبستگی در میان ملت‌ها خصوصاً در طول بیماری همه گیر کرونا دارد، این اقدامات را مانعی جدی در برابر دولت‌ها برای پاسخگویی کارآمد، و مبارزه مناسب با مواد مخدر و جرم به ویژه در زمینه تخصیص منابع کافی و دستیابی به فناوری‌ها و تجهیزات فنی مهم مورد نیاز، دانست.

غریب آبادی از جامعه بین المللی، از جمله دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل و کشور‌های عضو خواست تا استفاده از اقدامات قهری یکجانبه را علیه کشور‌های در حال توسعه که در حال مبارزه با جرم و مواد مخدر هستند، محکوم و یک چارچوب حقوقی و عملی را جهت اتخاذ تدابیر فوری برای از بین بردن پیامد‌های منفی تحریم‌ها بر کشور‌های هدف، طراحی و اجرا کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °