بررسی راهکارهای تحصیل همراه با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۷۰۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
وزیر آموزش و پرورش تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حاجی میرزایی گفت: حدود ۴۰ درصد مدارس ما در مناطق کم جمعیت روستایی و یا مناطق کم جمعیت شهری است که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی می‌توانیم تعداد دانشجویان را در هرکلاس در نظر بگیریم و مدرسه‌ها کاملا باز باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در مناطقی که تعداد دانش آموزان کلاس زیاد است رعایت دستوارت بهداشتی مستلزم تقسیم دانش آموزان است، بنابراین زمان آموزش را به دو تا سه روز تقسیم کردیم که سه روز را به صورت حضوری و سه روز به صورت غیرحضوری دانش آموزان آموزش ببینند چنانچه می‌توان گفت براساس این نوع آموزش اجرای زوج و فرد کلاس‌ها را و دانش آموزان را داریم البته درخصوص جزییات این طرح همچنان درحال بررسی هستیم و هفته آینده به همه مدارس سراسر کشور این طرح ابلاغ می‌شود و متناسب با آن تصمیم گیری‌ها انجام می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه در سال تحصیلی آتی ممکن است برخی از مدارس در وضعیت سفید، زرد و یا قرمز قرار داشته باشند، گفت: به همین دلیل تعطیلی روز پنج شنبه با هماهنگی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا لغو شد تا بتوانیم ۶ روز تحصیلی را در هفته داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: کیفیت تقسیم ساعات نیز با برنامه ریزی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مورد بررسی قرار گرفته است و دروسی که الزاما باید حضوری آموزش داده شود و دروسی که ترجیحا باید آموزش داده شوند، نیز مشخص شده است.

وی گفت: البته دروسی هم که می‌توانیم به صورت غیرحضوری آموزش داده شود نیز مشخص شده است که چنانچه برای مثال اگر چهار ساعت برای درس فیزیک درنظر گرفته شده باشد ممکن است دو ساعت به صورت حضوری و دو ساعت به صورت غیرحضوری و یا سه ساعت به صورت حضوری و یک ساعت به صورت غیرحضوری درنظر گرفته شود که متناسب با دروس مختلف میزان ساعات حضوری و یا غیرحضوری تغییر کند.

حاجی میرزایی درخصوص ساعات کار معلمان گفت: ساعات کار معلمان را بهم نمی‌زنیم یعنی ممکن است برخی از محتوا‌ها در ارتقای پایه‌های بعدی دخالت نداشته باشد، اما ممکن است محتوا را کاهش دهیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°