تعامل وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین برق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:58 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۰۵۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از واحد‌های نیروگاهی وزارت نفت در زمان اوج بار تابستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که سوخت اصلی نیروگاه‌های کشور گاز است، افزود: وزارتخانه‌های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه‌های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه‌ها دارند.

وی ادامه داد: با هدف بهره گیری از همه ظرفیت‌های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه‌های احداث شده توسط همه دستگاه ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحد‌های نیروگاه‌های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

رجبی مشهدی گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری‌های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره گیری از تجارت گذشته، هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از واحد‌های نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق افزود: استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.

رجبی مشهدی اضافه کرد: برخی از واحد‌های پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه‌های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت‌های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: همه ظرفیت‌های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم گرفت که البته بهره گیری از این ظرفیت‌ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان پذیر شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °