توجه ویژه به مدافعان سلامت در جشنواره فیلم مقاومت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:32 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۰۶۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: شانزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت بخش‌های جدیدی دارد که بخش مدافعان سلامت یکی از آن‌ها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای مهدی عظیمی افزود: جشنواره فیلم مقاومت به شکل دو سالانه برگزار می‌شود و اگر امسال آن را برگزار نکنیم فاصله زیادی بین دو دوره می‌افتد. طبق جلساتی که برگزار شد به این نتیجه رسیدیم که اگر شرایط بهتر شد جشنواره را به شکل مرسوم و طبق روال سال‌های گذشته برگزار می‌کنیم، اما اگر همچنان شیوع کرونا را داشتیم به شکل مجازی برگزار خواهیم کرد.

وی درباره دلایل برگزاری جشنواره شانزدهم گفت: لزوم پرداختن به سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی، نگاه فیلمسازان دنیا به ویژه جهان اسلام به این شهید و دیگر شهدای مدافع حرم وبررسی آثاری که در این دو سال با موضوع مقاومت ساخته شده بود و باید به آن‌ها پرداخته می‌شد و ده‌ها مسئله دیگر سیب شد از جهات مختلف به این نتیجه برسیم که حتما باید این جشنواره را بر گزار کنیم.

عظیمی درباره زمان برگزاری جشنواره بین المللی مقاومت افزود: این جشنواره در دو بازه زمانی شهریور و همزمان با هفته دفاع مقدس و آذر و همزمان با هفته بسیج برگزار می‌شود. تعدد بخش‌ها و شرایط کرونایی سبب شد این اتفاق بیافتد. در این صورت ما اگر در یک زمان امکان برگزاری حضوری نداشته باشیم امید این را داریم که در بازه زمانی دیگر جشنواره را برگزار کنیم.

وی درباره بخش‌هایی که به این دوره جشنواره اضافه شده است گفت: ما در هر دوره با توجه به شرایط زمان، بخش‌هایی را به جشنواره اضافه می‌کنیم. امسال هم در مرحله نخست جشنواره که در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود بخش مدافعان سلامت را داریم که پیرو صحبت مقام معظم رهبری درباره اهمیت این موضوع طراحی شد. مرحله استانی بخش فیلمسازان بسیجی و بخش جشنواره جشنواره‌ها از دیگر بخش‌های اضافه شده به جشنواره هستند.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در پایان افزود: از همه افرادی که در زمینه هنر انقلاب و دفاع مقدس دستی بر آتش دارند تقاضا داریم با ما تعامل داشته باشند و به ما کمک کنند. سایت جشنواره فرصتی را برای ارتباط دو سویه به وجود آورده است و ما هم از انتقادات درست استقبال می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°