ایران بر بام تولید آهن اسفنجی دنیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:08 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۷۹۷۰۸۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
ایران توانست تحت شدیدترین تحریم ها، طی پنج ماه نخست سال جاری میلادی در جایگاه نخست تولید آهن اسفنجی جهان قرار بگیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایمیدرو، طبق گزارش جدید انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می ۲۰۲۰ توانست با پشت سرگذاشتن هند، رتبه نخست تولید آهن اسفنجی به روش احیای مستقیم را در اختیار بگیرد. علاوه بر این در بیش از پنج ماه سال جاری میلادی، ایران افزون بر ۱۲ میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد در حالی که تولید هند به ۱۱ میلیون تن رسید.

ایمیدرو، یکی از مهمترین دلایل افزایش تولید آهن اسفنجی ایران را راه اندازی کارخانه‌های جدید آهن اسفنجی اعلام و اظهار کرده که طی سال‌های اخیر با استراتژی جدید خود و با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی، توانسته طرح‌های متعددی را برای تولید آهن اسفنجی، وارد مدار تولید کند.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه می، در عین حال حدود ۵۰ درصد از تولید این ماده در جهان را در اختیار گرفته است. در این مدت، در مجموع تولید یک ماه مورد بررسی ۵.۶ میلیون تن آهن اسفنجی در جهان تولید شد که پس از ایران، هند با ۱.۵ میلیون تن تولید در رتبه دوم قرار گرفت. تولید این کشور با افت ۵۵ درصدی مواجه شد؛ در حالی که ایران رشد ۷.۶ درصدی را کسب کرد.

پس از هند نیز مصر، مکزیک و عربستان جای گرفتند که به ترتیب تنها ۴۶۲ هزار، ۳۹۰ هزار و ۳۴۲ هزار تن آهن اسفنجی تولید کردند.

تولید آهن اسفنجی تا ۲۲ ماه ژوئن امسال در جهان به ۳۲.۱ میلیون تن رسید که همچنان پس از ایران، کشور‌های هند، مصر (۲.۲ میلیون تن)، مکزیک (۲.۰۵ میلیون تن) و عربستان (۱.۷ میلیون تن) قرار گرفتند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°