دستورات ارزی روحانی به همتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:27 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۷۰۸۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالا‌های ضروری مردم و واحد‌های تولیدی ادامه دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی خواست به حضور پرقدرت در تامین ارز مورد نیاز کالا‌های ضروری مردم و واحد‌های تولیدی ادامه دهد و در عین حال با همکاری نهاد‌های ذیربط نظارت بر بازار ارز را با جدیت دنبال کند تا بازار دستخوش بازی‌های روانی و عملیات رسانه‌ای مخرب بعضی سودجویان نشود.
اقای روحانی در گفتگو با عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به اقدامات بانک مرکزی برای ثبات بخشی به بازار ارز گفت: اقدامات بانک مرکزی از نظر تأمین گسترده منابع مورد نیاز ارزی واردکنندگان در سامانه نیما و نیز مداخلات هدفمند و علمی در بازار ارز در روز‌های گذشته و همچنین اقدامات ویژه بانک مرکزی در تأمین ارز کالا‌های اساسی و دارو باید با قدرت ادامه یابد.
رئیس جمهور تداوم حضور پرقدرت بانک مرکزی در تأمین ارز نیاز‌های ضروری مردم و واحد‌های تولیدی را خواستار شد و اظهار داشت: اطمینان دارم صادرکنندگان با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، با عرضه ارز حاصل از صادراتشان به چرخه اقتصاد، بانک مرکزی را در تأمین نیاز‌های ارزی فعالان اقتصادی و مدیریت بازار همراهی خواهند کرد.
بانک مرکزی باید عرضه ارز نیمایی را تقویت کرده و بر تامین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی مردم و مواد اولیه کارخانجات متمرکز شود.
روحانی از بانک مرکزی خواست تلاش‌ها برای آزادسازی و بازگرداندن منابع ارزی بلوکه شده کشورمان در دیگر کشور‌ها را با جدیت بیشتر پیگیری کند و تصریح کرد: با توجه به بازگشایی تدریجی مرز‌های کشور بعد از مراقبت‌های دوران شیوع کرونا و بازگشت صادرات و واردات کشور به روال قبل، امیدواریم هر چه سریع‌تر تعادل به بازار ارز بازگردد.
 
رئیس جمهور از وزیر اقتصاد هم خواست سریع‌ترطرح‌های پیشنهادی خود برای عملیاتی شدن برنامه واگذاری دارایی‌های غیرضرور دستگاه‌های دولتی را جهت تصویب به دولت ارائه کند.

رئیس جمهور همچنین همه دستگاه‌ها را به همراهی و کمک به وزارت راه و شهرسازی در گسترش ساخت و ساز مسکن موظف کرد. آقای روحانی با خطاب قرار دادن وزیر راه و شهرسازی گفت: همه دستگاه‌ها باید به هر نحو ممکن و به ویژه با در اختیار قرار دادن اراضی قابل استفاده برای ساخت مسکن، وزارت راه و شهرسازی را در مسیر ایجاد تحرک و رونق بیشتر در ساخت و سازها یاری کنند.
آقای روحانی افزود: برای تکمیل پروژه‌های مسکونی نیمه تمام، با مدیریت وزیر راه و شهرسازی مهلت زمانی محدودی مقرر شود.
برچسب ها: روحانی ، همتی ، ارز ، بانک مرکزی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°