نظارت سختگیرانه بهداشتی در تأسیسات گردشگری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:27 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۰۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
ولی تیموری گفت: تشدید نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری با هدف اعتمادسازی نزد گردشگران با اعزام ناظران استانی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر، «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: با توجه به ضرورت اعتمادسازی مجدد در میان اذهان عمومی مبنی بر ارائه خدمات ایمن به گردشگران از سوی اجزا و مؤلفه‌های گوناگون زنجیره تأمین خدمات گردشگری، با ارسال پروتکل‌ها و چک لیست‌های نظارتی به کلیه ادارات کل استانی به منظور نظارت دقیق بر اجرای مؤثر پروتکل‌های بهداشتی در تأسیسات گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مبنای این نظارت‌ها، «دستورالعمل سفر هوشمند» یا (سفر همراه با سلامت)، تعیین شده است؛ افزود: این دستورالعمل از دو ماه گذشته پس از تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به کلیه استان‌های کشور ابلاغ شده است و اکنون تشدید نظارت‌ها با هدف رعایت کلیه بند‌های آن، سلامت هموطنان را در طول سفر تضمین خواهد کرد و اعتماد بیشتر مردم به فعالان گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

تیموری در تشریح نحوه نظارت‌های مذکور گفت: نیاز است رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت همزمان از سوی گردشگران و خدمات‌دهندگان این حوزه انجام شود؛ از این رو تیم‌های نظارتی استانی و کشوری با همکاری تشکل‌های تخصصی، روند همکاری ذینفعان حوزه گردشگری، فعالین تأسیسات گردشگری و مسافران را در انجام پروتکل‌های بهداشتی، به صورت یکپارچه بازرسی می‌کنند. در این راستا بیش از ۱۱ هزار بازدید نظارتی نیز در طول یک ماه گذشته در سطح استان‌ها انجام گرفته است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه حرکت سفر‌های داخلی در چارچوب ضوابط بهداشتی تعیین شده، زمینه اعتمادسازی مجدد، بازگشایی مرز‌های کشور و ورود گردشگران خارجی را فراهم خواهد آورد؛ اظهار کرد: چنانچه گردشگران و متولیان امر سفر هر کدام با رعایت پیوست‌های بهداشتی، زمینه سفری ایمن و مسئولانه را فراهم آورند؛ این اقدام می‌تواند سبب حیات ایمن و مسئولانه صنعت گردشگری کشور و رونق کسب و کار‌های گردشگری شود.

تیموری با بیان اینکه اقدامات مؤثر به منظور تحریک تقاضا و برنامه‌ریزی سفر در ایام کرونا نیز در دستور کار ادارات کل استانی قرار گرفته است؛ خاطرنشان کرد: فعالیت مؤثر ادارات کل استانی از جمله برگزاری تور‌های آشناسازی به منظور ایجاد جریان منظم و ضابطه‌مند سفر‌های بهداشتی به ویژه از سوی استان‌هایی که کمتر از مزایای سفر برخوردار هستند؛ می‌تواند ضمن توزیع سفر مانع از انباشتگی گردشگران در برخی استان‌ها شده و از احتمال افزایش شیوع کرونا جلوگیری و سفر به همراه سلامتی را به ارمغان آورد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°