آغاز پویش من ماسک می زنم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:02 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۱۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
معاون کل وزارت بهداشت از آغاز پویش من ماسک می زنم از امروز در کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه تامین معیشت مردم از دلایل اقتصادی و اجتماعی بازگشایی ها در اکثر کشورهای جهان است، گفت: در این برهه زمانی خاص رعایت پروتکل های اجتماعی و بهداشتی کمک شایانی به مقابله با ویروس کرونا دارد.

دکتر حریرچی گفت: از امروز پویش همگانی من ماسک می زنم در سطح کشور آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه در ازای هر فرد مبتلا با نشانه های بارز در جامعه ممکن است تا 10 نفر بدون علایم بارز بالینی وجود داشته باشد که جوانان، نوجوانان و کودکان طیف زیادی از آنها را تشکیل می دهند.

حریرچی گفت: هر فرد مبتلا به کووید 19 بدون رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند تا 406 نفر دیگر را بصورت مستقیم یا غیرمستقیم به این ویروس آلوده کند.

 
ایران در رتبه ۴۷ و ۳۰ جهان در موارد خالص ابتلا و مرگ یک در یک میلیون نفر

معاون کل وزیربهداشت گفت: با وجود اینکه در تعداد خالص مورد ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹ به ترتیب رتبه ۱۰ و ۹ جهانی را دارد، اما از لحاظ موارد ابتلا و تعداد خالص مرگ به یک میلیون نفر به ترتیب رتبه ۴۷ و ۳۰ دنیا را با تعداد ۲۵۶۱ مورد ابتلا به یک میلیون نفر جمعیت و ۱۲۱ مرگ به یک میلیون نفر دارد.
حریرچی گفت: هم اکنون در استان‌هایی با شدت بیماری درگیریم که باید اقدامات استانی و شهرستانی برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس با همراهی مردم به حداکثر برسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°