نبود نظارت کافی علت آشفتگی بازار تایر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:42 - چهارشنبه 06 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۱۲۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: آشفتگی بازار تایر ناشی از نبود نظارت کافی است وگرنه با افزایش 30 درصدی قیمت تایر دلیلی برای عرضه نکردن تایر وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای تنها در گفتگوی تصویری با شبکه خبر گفت: بخشی از آشفتگی بازار ناشی از این بود که همه منتظر بودند که قیمت تایر بعد از عید افزایش پیدا کند و خیلی از کسانی که تایر در اختیار داشتند رغبتی برای توزیع تایر نداشتند، اما با افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر دیگر دلیلی باقی نمی‌ماند که کسی بخواهد تایرهایش را عرضه نکند.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: ما جز شبکه نمایندگی‌ها امکان دیگری برای توزیع و پخش تایر نداریم و کارخانجات مختلف بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ نمایندگی در سراسر کشور دارند و فکر می‌کنم اگر ساختار نظارتی، نظارت را بیشتر کند وضعیت سر وسامان یابد برای این که ما تولید کننده ایم و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا با تهیه مواد اولیه لازم تولید کنیم، اما نظارت بر بازار وظیفه سازمان‌هایی مثل تعزیرات است البته خود مردم هم باید وقتی کم فروشی و گرانفروشی را می‌بینند به ما اطلاع دهند و ما حتما پیگیری خواهیم کرد و آن نماینده متخلف را جریمه یا لغو مجوز خواهیم کرد.

تنها درباره فروش اینترنتی تایر هم گفت: برخی از شرکت‌ها تا ۱۰ درصد محصولاتشان را از طریق اینترنت و سایت می‌فروشند که فعلا بنا بر خواسته سازمان حمایت از مصرف کننده فعلا فروش اینترنتی متوقف شده است.

او درباره قیمت تایر‌ها هم گفت: قیمت‌ها مشخص است و ابلاغ شده و کسی حق ندارد بالاتر از قیمت مصوب بفروشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°