ضرورت توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:55 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۱۲۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
سفیر جدید روسیه در تهران و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر ضرورت توسعه روابط بین ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی تأکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر، لوان جاگاریان، سفیر جدید روسیه در تهران ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس این‌سازمان دیدار و درباره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفتگو کرد.

ابراهیمی‌ترکمان در این دیدار با اشاره به سیر تحول روابط ایران و روسیه گفت: در گذشته‌های دور بین ایران و روسیه روابط فرهنگی وجود داشته است، اما اکنون این روابط بیش از گذشته توسعه یافته و در مسیر تعاملی قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط فرهنگی با روسیه به ویژه در زمینه ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور، تأکید کرد. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین برگزاری گفتگو‌های دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس را بسیار مؤثر دانست و ادامه داد: اعتقاد داریم که این گفتگو‌های دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس تماماً موفق بوده است.

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران هم در سخنان خود، بر تقویت گفتگو‌های دینی برای رسیدن به یک فهم مشترک تأکید و آمادگی فدراسیون روسیه برای گسترش روابط فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: از برگزاری گفتگو‌های دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس و ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی استقبال می‌کنیم.

در پایان این دیدار، توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی مورد توجه دو طرف قرار گرفت.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°