مصوبات ستاد تنظیم بازار درباره تولید، واردات و فروش انواع تایر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:15 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۱۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت گفت: با ارجاع نتایج تصمیمات سازمان حمایت به ستاد تنظیم بازار نظر نهایی، به افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک منجر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وحید منایی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با اعلام اینکه میزان ضریب وابستگی نیاز داخلی کشور به لاستیک در بخش لاستیک خودرو‌های سبک ۳۰ درصد و لاستیک خودرو‌های سنگین ۷۰ درصد است، تاکید کرد: در این صنعت مقوله واردات برای تامین نیاز داخلی کشور اهمیت بالایی دارد.

او افزود: در تصمم گیری‌های ستاد تنظیم بازار این مسئله به عنوان اصل مطرح و بر مبنای آن برنامه ریزی می‌شود.

معاون نظارت بر کالا‌های سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت ادامه داد: بر اساس نیاز ارزی کشور و اولویت‌های سازمان حمایت، تصمیماتی درباره تامین و تخصیص ارز گرفته شد که لاستیک هم در این گروه دسته بندی می‌شود.

منایی افزود: اواخر سال ۹۸ تصمیم بر این شد برای تامین لاستیک کشور، واردات و مواداولیه و محصول نهایی، ارز تخصیصی به لاستیک خودرو‌های سنگین که تا پیش از این با ارز ۴۲۰۰ تامین می‌شد را از ابتدای امسال به ارز نیمایی تبدیل کنند.

او گفت: طبق این تصمیم مقرر شد بحث کارشناسی و محاسبه سهم تاثیر این تغییرات بر بهای تمام شده قیمت لاستیک، به سازمان حمایت محول شود.

او ادامه داد: با ارجاع نتایج تصمیمات به ستاد تنظیم بازار نظر نهایی، به افزایش ۳۰ درصدی قیمت این محصول انجامید و از ۲۶ خرداد ۹۹ هم برای اجرا ابلاغ شد.


رسول جمشیدی کارشناس صنعت تایر در ادامه مشکل اصلی افزایش ۴۵ درصدی قیمت تایر را مقوله نظارت اعلام و تصریح کرد: تولید و توزیع تایر مشکل نظارتی دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°