خبر ۲۰ یکشنبه ۸ تیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:15 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۱۸۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
افزایش آمار جانباختگان کرونا؛ بی توجهی عده ای به هشدارهای وزارت بهداشت؛ تعیین سقف اجاره بهای مسکن و الزام استفاده از ماسک از 15 تیر ... از عناوین این بخش خبری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمار مبتلایان و جانباختگانء کرونا نشون میده در هر ساعت از ۲۴ ساعت گذشته، شش عزیزء هموطن بر اثر کرونا جان باختن؛ یعنی درمجموع ۱۴۴ نفر... دوهزارو ۴۸۹ مبتلا به کرونا هم شناسایی و از این تعداد، هزارو ۴۰۶ نفر در بیمارستان، بستری شدن. معاون کل وزارت بهداشت گفته فقط و فقط سهل انگاریها* باعث افزایش آمارء مبتلایان به کرونا شده و راهء حلی هم جز رعایت فاصله گذاریء اجتماعی و ماسک زدن نداریم.
 
اما متاسفانه هنوز خیلی ها توجهی به این آمارها و هشدارهای جدی وزارت بهداشت ندارن ... بی اعتنایی به هشدارهایی که به کل جامعه ضرر میرسونه .(گزارش)
 
تعیین سقف اجاره بهای مسکن، در ستاد ملی مقابله با کرونا... مقرراتء قیمتی که تا سه ماه بعد از اعلام پایان کرونا، معتبره.

الزام استفاده از ماسک در مکان های عمومیء سرپوشیده و پرجمعیت، مصوبه مهم دیگهء ستاد ملی مقابله با کروناست که از پانزدهم تیر اجرا می شه . رئیس جمهور، حضور در مراسم عروسی و عزا رو در اوضاع شیوع کرونا، سرآغاز خیلی از گرفتاری ها دونست و گفت کاری نکنیم که کرونا، کار جهادگرانء درمانی رو بیشتر از الان سخت کنه.
*************************
مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اجاره بهای مسکن، چه ضمانت اجرایی داره؟

*************************
تخم مرغ، شانه ای۲۰ هزار تومن قیمت خورد . سازمان حمایت اعلام کرده توزیع در میادین و فروشگاههای بزرگ، از فردا شروع میشه . قیمت مرغء منجمد هم ۱۳ هزارو ۵۰۰ تومن تعیین شده . سازمان تعزیرات گفته نظارت ها رو افزایش می دیم.
*************************
بزرگ‌ترین مرکز دادهء غرب در تبریز، در ارتباط تصویریء رئیس مجلس، به بهره‌برداری رسید . این مرکز، قابلیت نصب ۱۵۰۰ سرورء فیزیکی و شانزده هزار سرورء مجازی رو داره . آقای قالیباف در این مراسم، یک بار دیگه بر رسیدگی به معیشت، اشتغال و اقتصادء مردم به عنوان اولویت مجلس یازدهم، تاکید کرد.

فرافکنی، از شیوه های رایج عرصه سیاست و از گزینه های همیشه روی میزء برخی فعالانء سیاسیه . اما مردم فراموش نمی کنن...(گزارش )
 
کشته شدن یک معترض در آستانه ششمین هفته ی اعتراضات ضد بی عدالتی در آمریکا...
یک نژادپرست با اسلحهء خودکار، معترضان رو در لوئیزویل، به رگبار بست. یک نفر کشته شد، چند نفر هم زخمی شدن.

تجمعات و تظاهراتی در حمایت از معترضانء امریکایی، در انگلیس، آلمان و فرانسه* برگزار شد.
معترضان در برلین، برابریء نژادها رو خواستار شدن. در لندن هم هزاران نفر با برپایی تظاهرات، رفتارها و سیاستهای نژادپرستانه رو محکوم کردن. صدها نفر هم در پایتختء فرانسه، علیه خشونتء پلیس تظاهرات کردن. پلیسء فرانسه با حمله به معترضان، شماری از اونها رو بازداشت کرد.
 
هشدار کمبودء آب در تهران، به صدا در اومده.
این رو مدیرعامل آب و فاضلاب تهران گفته و اضافه کرده تهرانی ها این روزها گاهی چهار میلیون مترمکعب هم آب مصرف کردن* که در50 سال اخیر بی سابقه است . اداره آب و فاضلاب تهران، به ادارات و سازمان های* پرمصرف هم هشدار داد .
 
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه‌ قضائیه برگزار شد.
 
شمار مبتلایان به کرونا در جهان، از 10 میلیون و 130 هزار نفر فراتر رفت . متاسفانه این ویروس، تاکنون جان بیش از نیم میلیون نفر رو هم گرفته . با افزایش بی سابقه شمار فوتی ها در آمریکای لاتین، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده: این منطقه در بدترین شرایطء همه‌گیریه. در برزیل، شمار مبتلایان کرونا، به بیش از یک میلیون و 319 هزار نفر رسیده . بیش از 57 هزار فوتی هم ثبت شده.
آمار کرونایی های امریکا هم حدود دومیلیون و 600 هزار مبتلا، و بیش از 128 هزار فوتیه . در شبانه روز گذشته، بیش از 43 هزارو 500 امریکایی، به کرونا مبتلا شدن . مرکز پیشگیری و مهار بیماریء آمریکا گفته اوضاع واقعیء شیوع کرونا، وخیم تر از اون چیزیه که در ظاهر وجود داره . دانشمندانء این مرکز اعلام کردن براساس نمونه های پادتن، آمار شیوع در آمریکا، تا 24 برابر بیشتر از آمارء اعلام شده است.
نیویورک تایمز نوشته 43 درصد فوتی های امریکا، در خانه های سالمندان گزارش میشه . تاکنون بیش از 282 هزار نفر هم در حدود 12 هزار مرکز در آمریکا به کرونا مبتلا شدن . کمبود شدید تجهیزات بیمارستانی، مشکلیه که هنوز در بسیاری از شهرهای امریکا برطرف نشده.

پیگیری محدودیت های کرونایی، و نظارت بر بازارء ارز ، در شبکه خبر... البته خبرنگاران، تاسیس مدرسهء مجازی برای ایرانیانء خارج از کشور رو هم پیگیری کردن.
 
سازمان بسیج با پانزده هزار مهندسء کشاورزی، به کمک امنیت غذاییء کشور میاد. نهضت سراسری جهش تولیدء کشاورزی و دامپروری، با همکاری سازمان بسیج، کلید خورد . سازمان بسیج در تولید پنج محصولء راهبردیء گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا و همچنین دامپروری برای تقویت امنیت غذاییء کشور، با وزارت جهاد کشاورزی، همکاری می کنه.
***************************
شاخص بورس در آستانه ورود به یک ونیم میلیون واحد ... شاخص کل بورس با ۲۵ هزارو 677 واحد رشد به یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۹۵۵ واحد رسید.
***************************
گروه‌های مقاومت فلسطین چهارشنبه رو روز خشم مردمی برای مقابله با طرح الحاق کرانه باختری اعلام کردن . مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره اجرای این طرح هشدار داده .گروههای مقاومت تاکید میکنن: هر وجب از خاک فلسطین که هدف اشغال باشه، میدان درگیری با صهیونیستها میشه . رژیم صهیونیستی تلاش میکنه از یازدهم تیر بخش هایی از کرانه باختری رو به سرزمین‌های اشغالی ملحق کنه .
 
برچسب ها: خبر 20 ، خبر مشروح
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°