آخرین مهلت صادرکنندگان برای بازگشت ارز صادراتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:22 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۲۱۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزی و وزات صمت، صادرکنندگان سال ۹۸ فارغ از تاریخ اظهارنامه صادراتی خود، تا ۳۱ تیرماه ۹۹ فرصت دارند ارز خود را به چرخه اقتصادی کشور برگردانند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احسان قمری در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه از اردیبهشت ماه صادرات و بازگشت ارز روند طبیعی خود را طی می‌کند، اعلام کرد: باوجود تحریم‌ها و ویروس کرونا بیش از ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم.

او افزود: ارزی که امروز به کشور برمی گردد مربوط به سال ۹۸ بوده و در مجموع ۴ ماه به صادرکنندگان زمان دادیم تا ارز خود را به کشور بازگردانند.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزی و وزات صمت صادرکنندگان سال ۹۸ فارغ از تاریخ اظهارنامه صادراتی خود، تا ۳۱ تیرماه ۹۹ فرصت دارند ارز خود را به چرخه اقتصادی کشور برگردانند.

او در برآورد میزان برگشت ارز به کشور توضیح داد: طبق اعلام بانک مرکزی در سال ۹۷ حدود ۱۳.۸ میلیارد یورو و در سال ۹۸، ۲۱.۹ میلیارد یورو ارز صادراتی به کشور بازگشته است و این درحالیست که بسیاری از ارز سال ۹۸ هنوز به کشور بازگشت نکرده است.

 او در خصوص دلایل ارزهای برنگشته به کشور هم اینطور توضیح داد:
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت نبود اطلاع رسانی صحیح و به موقع و جهل به قوانین را از دلایل اصلی برنگشتن ارزها به کشور برشمرد و گفت: این نقیصه باعث شده صادرکننده مورد ظلم واقع شود.
 
قمری اظهار امیدواری کرد: تا پایان تیرماه ۹۹ حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیارد یورو به کشور برگردد.


حسن خانی، کارشناس بازرگانی در ادامه گفتگو تاکید کرد: اگر قرار باشد محصولاتی با سرمایه و نیروی کار ایرانی تولید و صادر شود، اما ارزی وارد کشور نشود، به معنای کامل کلمه، فرار سرمایه رخ داده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°