فرصت ویژه به موتورسیکلت‌های فاقد بیمه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:58 - چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۲۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
رئیس کل بیمه مرکزی از فرصت شش ماهه صاحبان موتور سیکلت‌ها برای بیمه کردن وسیله نقلیه شان بدون پرداخت جریمه‌های سال‌های قبل خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در گفتگو با شبکه خبر گفت: در سطح کشور ۲۵ میلیون خودرو داریم که ۲۳ میلیون خودرو بیمه هستند و ۱۱ میلیون موتور سیکلت هم هستند که حدود ۲ میلیون دستگاه آن بیمه دارند و ۹ میلیون دستگاه بیمه نیستند.

سلیمانی با بیان این که هر سال بر تعداد خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها اضافه می‌شود افزود: یکی از عوامل بیمه نکردن وسیله نقلیه ناآگاهی از قانون، عدم فرهنگ سازی و ناآشنایی با تبعات حوادثی است که ممکن است رخ دهد است.

او با اشاره به این که با برنامه ریزی‌ها و جریمه‌هایی که اعلام شد که صورت گرفته امسال نسبت به سال گذشته موتورسیکلت‌های بیشتر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند گفت: امسال اعلام کردیم که از اول تیرماه امسال (۱۳۹۹) تا آخر شهریور ماه تمام صاحبان موتور سیکلت‌ها می‌توانند وسیله شان را بیمه کنند بدون این که جریمه‌ای بابت عدم بیمه شدگی سال‌های گذشته پرداخت کنند.

سلیمانی با بیان این که این فرصتی طلایی برای صاحبان موتورسیکلت هاست گفت: بیمه شخص ثالث طبق قانون اجباری است گذشته از جریمه‌های معمول اگر فردی تصادفی کند و موجب جرح یا فوت کسی یا خود شود تمام هزینه‌ها را باید خودش پرداخت کند و می‌دانید که دیه یک نفر در ماه‌های حرام ۴۴۰ میلیون تومان است و کسی که توان پرداخت نداشته باشد تبعات کیفری برایش دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: خودرو‌ها همه تقریبا بیمه هستند آن ۲ میلیون دستگاه هم که بیمه ندارند در حال شناسایی هستیم تا ببینیم علت بیمه نبودنشان چیست احتمال دارد بعضی از خودرو‌ها توقیفی باشند و یا مستهلک باشند و یا در روستا‌ها باشند و آنجا تردد می‌کنند که درصد شناسایی شان هستیم تا بیمه شوند.
برچسب ها: پیگیری ، بیمه ، شخص ثالث ، دیه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۶°