موج دوم کرونا و کاهش بهای نفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۲۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، سبد نفتی اروپا، در معاملات روز سه شنبه کاهش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در پایان معاملات روز کاری لندن‏‏، بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال‏، که ‏از آن به عنوان ‏یکی از مهمترین مراجع قیمت گذاری ‏ نفت داد و ستد شده در ‏‏بازار اروپا ‏استفاده می‌شود برای تحویل در ماه اوت با یک و ۴۶ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‏، به ۴۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.
در معاملات الکترونیک بازار نیویورک هم بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین (وست تگزاس اینترمدییت‏)، ‏برای تحویل ‏در ماه اوت با یک و ۵۴ صدم درصد کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین‏، به ۳۹ دلار و ۹ سنت رسید.
چشم انداز موج دوم شیوع بیماری کرونا در جهان که در نتیجه آن کسب و کار‌ها و فعالیت‌های تولیدی و خدماتی کاهش می‌یابد و در همین راستا، رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت در سطح جهان نیز کاهش می‌یابد، در کشور‌های مختلف جهان و احتمال بازگشت لیبی به بازار صادرات نفت دو عامل تاثیر گذار در کاهش قیمت نفت در بازار جهانی و این بازار بوده است.
سازمان جهانی بهداشت که به عنوان نهاد کارشناسی ‏سازمان ملل متحد ‏نقش سازماندهی در ‏امور ‏بهداشتی و سلامت جامعه جهانی ‏را برعهده دارد، روز دوشنبه درباره شیوع بیماری کرونا هشدار داد واعلام کرد جهان بدون آنکه منتظر واکسن کرونا باشد باید برای مبارزه با این بیماری به حالت بسیج در آید. بر اساس اعلام این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در ۱۲ دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان در مرکز چین‏، تاکنون بیش ده میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند و بیش از نیم میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.
برچسب ها: نفت ، کرونا ، کاهش
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °