رکورد بی‌سابقه بورس، حاصل برنامه ریزی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:13 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۲۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
کارشناس بازار سرمایه رشد بی سابقه شاخص بورس در روزهای گذشته را آزاد سازی سهام عدالت و برنامه ریزی بانک مرکزی در کاهش سود بانکی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) برای نخستین بار رشدی نزدیک به ۶۵ هزار واحد را تجربه کرد و از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد هم گذشت.

"همایون دارابی" کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ۱۸:۳۰ عوامل مختلفی را در تغییر فرهنگ سرمایه گذاری بیان کرد و گفت: جاماندگی بازار سرمایه از بازار‌های موازی، تغییر سیاست‌ها اقتصادی بانک مرکزی در کاهش سود بانکی و اوراق بهادار از جمله عواملی است که سیل سرمایه‌های مردمی به سمت بازار سرمایه سوق داده است.
دارابی با بیان اینکه فردا (چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹) شاهد عرضه اولیه جدیدی در بازار سرمایه خواهیم بود، گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیون نفر سرمایه گذار جدید پا به عرصه بازار سرمایه گذاشته اند.
او با بیان اینکه بازار سرمایه باعث توسعه صنعت واشتغال در کشور می‌شود، گفت: با آزاد سازی سهام عدالت به فرمان مقام معظم رهبری حدود ۵۰ میلیون نفر را به جمع سهامداران بازار سرمایه اضافه کرد.
وی رشد ۶۵ هزار واحدی امروز شاخص بورس را کاهش مالیات بنگاههای اقتصاد برای سال ۹۷ تا ۹۹ اعلام کرد و گفت: با ثبات رشد مداوم بازار سرمایه و خطر پذیری بازار های سکه و طلا هر روز به جمع علاقمندان بازار سرمایه اضافه می شود.
کارشناس بازار سرمایه با رد حباب در بازار گفت: در حال حاضر ارزش سهام شرکت ها با قیمت های واقعی آن اختلاف زیادی ندارد. 
"محمود گودرزی" معاون بورس تهران به مقایسه ارزش سهام بورس امسال تهران (دوره ۴ ماهه) نسبت به سال گذشته پرداخت و گفت: رشد ۴ برابری و ۴۰۰ درصدی بورس امسال ناشی از استقبال مردم از سود دهی بازار سرمایه است.
گودرزی به سهامداران توصیه کرد اگر تصور می کنید حبابی در ارزش سهام بورس وجود دارد بهتر است سهامداران به فروش سهام اقدام کنند.
وی از عرضه دو صندوق دیگر پذیره نویسی جدید در عرصه نفت و فولاد خبر داد.
برچسب ها: بورس ، سهام ، بازار سرمایه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۳°