خبر مشروح ۲۰ سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۲۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
سخنگوی دولت و علل شیوع کرونا، ذره بین تعزیرات در بازار مرغ فروشان و حکم قضا برای سرشبکه "آمدنیوز" و ادامه بررسی پرونده قطور اکبر طبری را در خبر ۲۰ امشب ببینید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سخنگوی دولت می‌گه علاوه بر سهل انگاری ها، پنهان کاریء مبتلایان هم یکی از عوامل شیوع کروناست.
علی ربیعی به شایعه‌ای درباره افزایش قیمت گازوئیل هم مُهر تکذیب زد و گفت: دولت، قصد افزایش قیمت
تاخت وتاز کرونا با جان باختن ۱۴۷ ایرانی در ۲۴ ساعت ... هر ده دقیقه، یک هموطن... مجموع جانباختگان به ۱۰ هزارو ۸۱۷ نفر رسیده. از دیروز تا امروز دوهزار و ۴۵۷ بیمارء جدید هم شناسایی و بیش از نصف این افراد، بستری شدن. از ۲۵ خرداد، شمار جانباختگانء کرونا سه رقمی شده و با توجه به بستری بودن بیش از سه هزار بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه، احتمال کاهش سریع تعداد فوتی ها، دور از انتظاره.
**
خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز، و سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان هم در وضعیت هشدار قرار دارند. تهران هم البته وضعیتء بهتری از این استان‌ها نداره. شماری از بیمارانء بدحال، منتظر خالی شدن تخت‌های آی سی یو هستن.
**
دکتر نمکی وزیر بهداشت و رویای تولید واکسنء ایرانیء کرونا، به واقع نزدیکتر شده.

 
"انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران و احتمال توقف اجرای طرح ترافیک در تهران
گزارشی از جلسات رسیدگی به پرونده معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه‌ قضائیه و ٢١ متهم دیگه به جلسه هفتم رسید.
اخبار کوتا داخلی: 
در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی کلیات سند جهش تولید با رویکرد فرهنگ و علم و فناوری بررسی شد. رئیس جمهور در این نشست فرصت رو غنیمت شمرد تاکید کرد کرونا تمام نشده و تنها راه مقابله، رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از برگزاری تجمعات غیرضروره. آقای روحانی از اختصاص یارانه به وزارت صمت هم برای تولید ماسک ارزان‌قیمت هم خبر داد.
***
هیچ داوطلب کنکوری دل به تاخیر آزمون نبنده. وزیر علوم گفته: با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی آزمون در زمان تعیین شده برگزار می‌شه. آقای غلامی آغاز سال تحصیلی رو هم ۱۵ شهریور اعلام و اضافه کرد:آموزش در نیم سال تحصیلی جدید، ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری است.

***
اعدام و حبس؛ حکم روح اله زم، سرشبکه کانال ضدانقلاب آمدنیوز. البته حکم، قابل فرجام خواهیه.
موضوع مسکن و پرونده غلامرضا منصوری هم در نشست امروز آقای اسماعیلی سخنگو مطرح شد. قراره واحد‌های قضایی در موضوع اجاره مسکن، شرایط کرونایی رو درنظر بگیرن و به ثبات قیمت‌ها کمک کنن. آقای اسماعیلی به ابهامات در خودکشی قاضی منصوری اشاره کرد و گفت از طریق وزارت خارجه، پیگیر نمونه DNA این فرد هستیم و استرداد جسد رو مطالبه کردیم.

***
بورس املاک در راهه. وزیر اقتصاد گفته این بورس هم هفته آینده به جمع بورس‌ها اضافه می‌شه. تامین اجتماعی، دانشگاه آزاد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، برای عرضه املاکشون در این بورس اعلام آمادگی کردن. آقای دژپسند همچنین از عرضه اولیه ۲۱ شرکت بورسی هم خبر داد.
***
تلاش تروریست‌ها در به شهادت رساندن نیرو‌های سپاه در سیستان و بلوچستان به سنگ خورد. صبح امروز دو بمب کنار جاده‌ای در بخش کورین منفجر شد. استاندار سیستان و بلوچستان با رد شایعات فضای مجازی گفت: در این حادثه، چون خودرو‌ها نکات امنیتی را کامل رعایت کرده بودند به کسی آسیب وارد نشده.
****
 
خبر های کوتاه خارجی:
سازمان جهانی بهداشت هشدار داده شیوع کرونا، به پایان خود، حتی نزدیک هم نشده. شمار مبتلایان به کووید ۱۹ به مرز ۱۰ میلیون وپانصد هزار نفر نزدیک شده. تا کنون بیش از ۵۰۹ هزار نفر هم جونشون رو ازدست دادن. آمریکا با ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار مبتلا همچنان در صدر کشور‌های درگیره. بیش از ۱۲۸ هزار امریکایی هم جونشون رو ازدست دادن. با افزایش موارد ابتلا به این ویروس، محدودیت‌ها به ۱۶ ایالت برگشته.

((بازگشایی زودهنگام کسب و کار‌ها باعث افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا شد. این وظیفه رئیس جمهور است که واقعیات را به مردم بگوید؛ به مردم آمریکا بگوید افزایش ابتلا به کرونا را در سراسر کشور ببینید.))
در برزیل، شمار مبتلایان کرونا به یک میلیون و ۳۷۳ هزار نفر افزایش یافته. شمار جان‌باختگان*ء برزیل هم بیش از ۵۸ هزار نفره. در انگلیس با افزایش شمار مبتلایان به ۳۱۱ هزار نفر، محدودیت‌ها به برخی مناطق، ازجمله شهر لستر، برگشته. شمار واقعی کرونایی‌ها هم در این کشور، یک معمای حل نشده، باقی مونده.

**
همزمان با افزایش درخواست ها برای تغییراتء ساختاری در حاکمیتء آمریکا، معترضان، نمادهای بی عدالتی رو هدف قرار میدهند. مردم امریکا در اعتراض به بی عدالتیء ساختاری، به مجسمه جورج واشنگتن در نیویورک، رنگء قرمز پاشیدن. معترضی 15 ساله هم قربانی خشونت پلیس شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °