شورای امنیت باید تسلیم قانون باشد نه هوس های آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:09 - جمعه 15 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۲۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
محمد جواد ظريف: شوراي امنيت سازمان ملل متحد نباید تابع هوس های رژیم آمریکا باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ظریف در نشست مجازی شورای امنیت گفت: ایران کاملاً به تعهدات برجامی پایبند است اما آمریکا و اتحادیه اروپا به تعهدات برجامی عمل نکرده اند. 

ظریف گفت: توافق برجام درباره موضوعات خاص بوده است و موارد موشکی و دفاعی ما را شامل نمی شود.

وی افزود: آمریکا چند بار به منطقه ما هجوم آورده است اما این رژیم ایران را به مداخلات منطقه ای متهم می کند. در حالی که ما ثبات منطقه ای را خواستاریم اما بدون دخالت آمریکا.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه خودکامگی دلیل ریشه‌ای نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل است گفت: آمریکا برای سرپوش گذاشتن این خودکامگی به دبیرخانه شورای امنیت فشار آورد تا یک خانش اشتباه از قطعنامه ۲۲۳۱ به وجود آورد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در نشست شورای امنیت سازمان ملل به صورت ویدئو کنفرانسی به سخنرانی درباره نحوه اجرای قرارداد ۲۲۳۱ و بهانه جویی‌های آمریکا برای خانش اشتباه از این قطعنامه پرداخت.
وی با اشاره به مداخله آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد گفت: چنانچه این شورا تعلل کند به منزله یک نسل عقب گرد در چند جانبه گرایی و حاکمیت قانون خواهد بود؛ همه ما در سال‌های گذشته شاهد بودیم که چگونه یک جانبه گرایی بدخواهانه آمریکا به صورت هدفمند به نهاد‌ها و همکاری‌های بین المللی لطمه وارد کرد.
وزیر امور خارجه ادامه داد:​ تلاش موازی برای جایگزین کردن حقوق داخلی ایالات متحده با حقوق بین الملل مستقیماً صلح و امنیت جهانی را خدشه دار کرده؛ متاسفانه خودکامگی است که این بی پروایی را ایجاد کرده. در واقع خودکامگی دلیل ریشه‌ای نشست امروز است؛ ایران و بقیه اعضای جامعه بین المللی شاهد بودند که از می‌سال ۲۰۱۸ دولت آمریکا که از بانیان قطعنامه ۲۲۳۱ بود به طور مداوم قطعنامه را نقض کرده و در عین حال سایر کشور‌ها را برای پیوستن به خودش بر نقض قطعنامه تشویق می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۵°