ادامه آتش سوزی ها در بوزین و مرخیل کرمانشاه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:52 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۲۸۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه، پوشش گیاهی متراکم و صعب العبور بودن منطقه را عامل اصلی ادامه آتش سوزی ها در مناطق بوزین و مرخیل کرمانشاه عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
یاوری در ادامه افزود: با وجود بادگیر بودن منطقه عملیات اطفا انجام شد، اما با وزش باد شدید آتش سوزی‌ها ادامه پیدا کرده است.

وی افزود: ابتدا برای اطفاء حریق درخواست بالگرد داشتیم و با درخواستمان موافقت هم شد، اما با توجه به صعب العبور بودن منطقه و شرایط خاص محیطی استفاده از بالگرد در این منطقه را موثر ندانستیم، چون ممکن بود استفاده از بالگرد نه تنها به اطفا حریق کمک نکند بلکه باعث تشدید و ادامه‌ی آتش سوزی شود.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تا دو روز گذشته حدود ۱۴۰۰ هکتار از مراتع این مناطق دچار حریق شده است، افزود: در صدد هستیم با استفاده از تجهیزات موجود نسبت به اطفاء حریق اقدام کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها نیز در ادامه با بیان اینکه منطقه دچار حریق مربوط به مناطق ۴ گانه محیط زیست است و منابع طبیعی مسئول مقابله با آتش سوزی در این مناطق است، گفت: تاکنون درخواستی مبنی بر اعزام بالگرد برای کمک به اطفاء حریق واصل نشده است، اما در صورت نیاز و رفع ملاحظات امنیتی در کرمانشاه آمادگی لازم را برای اعزام بالگرد به این مناطق داریم.

سرهنگ عباس نژاد گفت: هم اکنون نیرو و امکانات لازم در منطقه به مقدار کافی موجود است و طبق اطلاعات واصله آتش سوزی تا پایان امروز مهار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°