باید جوانان جهادی را وارد عرصه کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:42 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۲۹۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت تقویت روحیه جهادی و مردمی‌سازی اقتصاد، گفت: هرکجا مردم در صحنه باشند به موفقیت خواهیم رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در گردهمایی اعضای قرارگاه جهادی امام رضا (ع) و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و سلامت ضمن تاکید بر ضرورت توجه به فرهنگ جهادی در کشور، اظهارداشت: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، مهمترین هدفی که جوانان مدنظر داشتند، کار جهادی با دغدغه پیشرفت کشور بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این آهنگ با سرعت و به شکل منظمی هر روز در کشور گسترده‌تر شد؛ تا اینکه تهاجم حزب بعث و صدام جنایتکار شکل گرفت. اولویت‌های جوانان جهادی تغییر کرد و همه آنان با همان روحیه و نیت‌های خالصانه به سمت میدان‌های نبرد روانه شدند.

قالیباف با بیان اینکه روحیه جهادی از دوران دفاع مقدس یک ذخیره عظیم برای کشور به شمار می‌آید، افزود: پس از دوران دفاع مقدس این روحیه آنطور که باید و شاید در مسیر اصلی خود قرار نگرفت تا اینکه رویش‌های بعدی انقلاب اسلامی و جوانان تازه نفس از راه رسیدند و فرهنگ جهادی پس از چندین سال مجدداً در کشور احیا شد.

به دنبال تحول در چارچوب وظایف تعریف شده مجلس هستیم
قالیباف تاکید کرد: امروز به عنوان یک خدمتگزار که در مجلس شورای اسلامی توفیق خدمتگزاری دارم، تلاش داریم با همان روحیه جهادی به دنبال تحول در چارچوب وظایف تعریف شده مجلس باشیم و گام‌های مهمی در جهت حل مشکلات مردم به ویژه در حوزه اقتصادی، برداریم.

رئیس قوه مقننه چهار رویکرد شفاف‌سازی، هوشمندسازی، کارآمدسازی و مردمی‌سازی را شاخصه‌های تحول دانست و تصریح کرد: این موارد باید در کنار هم و بدون تقدم و تأخر صورت گیرد.

قالیباف خطاب به نیروهای جهادی و مردمی که دل در گرو ایران اسلامی دارند، گفت: اگر ما موضوعات را مردمی نکنیم و مردم پای کار نباشند به موفقیت نخواهیم رسید. در همین موضوع کنترل ویروس کرونا، شاهد بودیم که با حضور مردم در صحنه چگونه این مسئله کنترل شد. بنابراین اگر مردم در صحنه باشند مانند دفاع مقدس به موفقیت، پیروزی، عزت و افتخار دست خواهیم یافت.

وی یادآور شد: امروز اگر می‌خواهیم در حوزه اقتصادی مشکلات مردم حل شود، باید مردم به ویژه جوانان و مخصوصاً جوانان جهادی را در عرصه وارد کنیم. این مسیر ما در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و من دست نیاز به سمت جوانان جهادی دراز خواهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر یک کار جهادی سازمان یافته و سیستماتیک با تلاش مجاهدانه و با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات مردم صورت گیرد، قطعاً به موفقیت دست خواهیم یافت.

قالیباف ادامه داد: مطمئن باشید این حرکت در مجلس با همراهی همه نمایندگان و کمک بخش‌های دولتی و خصوصی و همچنین حضور تشکل‌های مردمی انجام خواهد شد و کشور در مسیر کار، تلاش و فعالیت قرار خواهد گرفت.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °