تکذیب شایعات پیرامون حادثه آتش سوزی سینا مهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:45 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۳۰۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
رئیس اورژانس کشور گفت: کلینیک سینا مهر فاقد بخش پزشکی هسته ای بوده و هیچ نوع ماده رادیو اکتیو آنجا نبوده و آنچه در این باره در فضای مجازی شایعه کرده اند کذب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پیرحسین کولیوند در برنامه ۱۸:۳۰ دقیقه شبکه خبر با اشاره به اعزام بی درنگ تیم عملیات ویژه اورژانس به محل حادثه آتش سوزی گفت: متاسفانه با توجه به شدت حادثه ۱۸ نفر در صحنه فوت کرده بودند و یک نفر هم که بسیار بدحال بود در بیمارستان به رحمت خدا رفت که جمعا ۱۹ نفر در این حادثه جان باختند.

رئیس اورژانس کشور گفت: در این حادثه ۱۵ نفر هم سرپایی مداوا شدند و ۷ نفر هم به بیمارستان‌ها اعزام شدند که البته یکی از آن‌ها بر اثر شدت ضایعات درگذشت.

کولیوند با بیان این که تشخیص علت آتش سوزی کار تخصصی سازمان آتش نشانی است گف: اگر دستگاه‌های مختلف هر کدام به به تکالیفشان عمل کنند علی القاعده نباید اجازه ادامه فعالیت به مراکز متخلف که موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت نمی‌کنند داده شود و قطعا یکی از تکالیف، گزارش این نوع تخلف‌ها به دستگاه قضایی است.
 
رئیس اورژانس کشور همچنین گفت: کلینیک سینامهر فاقد بخش پزشکی هسته ای بوده و هیچ نوع ماده رادیو اکتیو آنجا نبوده و آنچه در این باره در فضای مجازی شایعه کرده اند کذب است.
رئیس اورژانس کشور همچنین ضرورت آموزش مردم برای همکاری مناسب در شرایط وقوع این نوع حوادث را یادآور شد و گفت: ظرفیت مردم برای کمک رسانی در این گونه بحران‌ها بسیار خوب است به شرط آموزش و در این گونه بحران‌ها، خوب است که با برنامه ریزی منسجم یک فرد فرماندهی عملیات امداد و نجات و ... را بر عهده بگیرد.

ملکی سخنگوی آتش نشانی هم در ادامه درباره علت آتش سوزی گفت: در خصوص علت حادثه هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم و به واسطه شدت حادثه و تخریبی که صورت گرفته علت یابی ممکن است زمان بر باشد.

او با اشاره به ابلاغ اخطار به مالک یا مالکان ساختمان در چهار مرحله در فاصله سال‌های ۹۴ تا ۹۸ افزود: علی رغم ابلاغ دستور العمل‌ها متاسفانه ترتیب اثر ندادند و حتی در سال ۹۶ استنکاف کردند و در سال ۹۸ هم کار‌هایی بسیار جزئی و ابتدایی انجام دادند که کامل نبود و اصلا کارایی نداشت که اگر داشت شاید از وقوع حادثه پیشگیری می‌کرد.

منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری هم بخشی از وظیفه ممانعت از فعالیت کلینیک‌ها و مراکز درمانی متخلف را متوجه وزارت بهداشت دانست و گفت: متولیان بهداشت و درمان باید در مورد تراکم بیش از حد فضای پزشکی و درمان اغماض نمی‌کردند.
 
او درخصوص این که چه کسی باید به تخلف مالکان در ایمن سازی ساختمان ها رسیدگی کند گفت: 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°