مقابله با اشغالگری، مانع تحقق توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:17 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۳۱۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو تلفنی دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مقابله با اشغالگری را مانع تحقق توطئه‌های آمریکایی - صهیونیستی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین در برابر طرح‌های توطئه‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله «معامله قرن» تاکید کرد.

آقای قالیباف از مواضع گروه‌های فلسطینی و وحدت آن‌ها در برابر دشمن صهیونیستی تمجید کرد و گفت: ایران تحرکات فلسطین برای مقابله با رژیم صهیونیستی را پیگیری می‌کند.

«زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله فلسطین تقدیر و تشکر کرد و خواستار حمایت رسمی و مردمی جهان اسلام و عرب از ملت فلسطین و مقاومت آن شد.
 
النخاله با بیان اینکه مقاومت قادر به دفاع از حقوق و ارزش‌ها است، گفت: که ادامه مقاومت از مهمترین عوامل شکست توطئه‌های صهیونیستی آمریکایی است.

آقای قالیباف همچنین با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس تماس تلنفی برقرار کرد و گفت: گذشت زمان ثابت کرده که صهیونیست‌ها فقط زبان مقاومت را می‌فهمند و سازش و وادادگی در مقابل آن‌ها راه به جایی نخواهد برد.

هنیه نیز گفت: که ما قدردان جمهوری اسلامی ایران هستیم که همواره حامی پایمردی و پایداری مقاومت مردم فلسطین است و امیدواریم با تداوم و تقویت همکاری‌های فیمابین مانع اجرای توطئه‌های اشغالگران از جمله طرح موسوم به معامله قرن و الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی باشیم.

در این حال، مخالفت‌های جهانی با طرح اشغالگرانه الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن، اجرای آن را به تعویق انداخت. قرار بود این طرح دیروز اجرا شود.

سران گروه‌های مقاومت فلسطینی با محکوم کردن این طرح، آمادگی خود را برای مقابله با ان اعلام کردند.

گروه‌های فلسطینی تاکید کردند: تمام گزینه‌ها برای مقابله با طرح اشغالگرانه صهیونیست مطرح است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°