مردم روسیه به اصلاحات قانون اساسی رای دادند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:43 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۳۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد: با شمارش بیش از ۹۰ درصد آرا همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی روسیه و جمع بندی صورتجلسه‌ها، حدود ۷۸ درصد رای دهندگان به اصلاحات قانون اساسی روسیه رای «مثبت» داده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نتایج اولیه همچنین نشان می‌دهد، بیش از ۶۵ درصد از واجدان شرایط در داخل و خارج از روسیه در این همه‌پرسی شرکت کرده‌اند.

بیش از ۱۰۸ میلیون نفر واجد شرایط شرکت در این همه‌پرسی بودند.

به دلیل شیوع کرونا و برای جلوگیری از تشکیل صف و تجمع در شعبه‌های اخذ رای، از روز پنجشنبه گذشته روند اخذ رای از طریق پست الکترونیکی، حضور مستقیم پای صندوق رای، رای گیری آنلاین و حتی رای دهی از درب منازل آغاز شد و چهارشنبه به پایان رسید.

اصلاحات جدید در قانون اساسی روسیه در ۴۶ محور اصلی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دفاعی دارد.

با تغییرات جدید در قانون اساسی روسیه همچنین دوره‌های ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین صفر خواهد شد و راه را برای انتخاب مجدد وی تا سال ۲۰۳۶ میلادی هموار می‌شود.

دفاع از ارزش‌های بنیادین خانواده، تضمین‌های اجتماعی برای بازنشستگان و شاغلان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، خدمات پزشکی باکیفیت و قابل دسترس برای عموم مردم، ممنوعیت حضور دوتابعیتی‌ها در تمام ارکان دولت و مجالس دوما و سنا، حق حاکمیت ملی، حمایت از نخبگان، توسعه فناوری‌های نوین، تقویت صنایع دفاعی، حفظ و نگهداری میراث ملی و طبیعی، تعیین روبل به عنوان واحد پول دائمی روسیه و تقویت زیرساخت‌های اقتصاد ملی و خودکفایی از مهمترین محور‌های تغییرات جدید در قانون اساسی این کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°