محدودیت های هوشمند در مناطق با وضع هشدار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:12 - چهارشنبه 06 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۳۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
رئیس جمهور گفت: محدودیت‌های جدید در مناطق با وضع هشدار یا قرمز، کاملا هوشمند اعمال می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در نشست کمیته‌های ستاد مقابله با کرونا افزود: با توجه به تجارب گذشته قرار نیست محدودیت‌ها به شکل کلی و وسیع برقرار باشد.
رئیس جمهور از رعایت نشدن فاصله گذاری در حمل و نقل عمومی انتقاد و بر لزوم پرهیز از برگزاری تجمعات غیرضروری تاکید کرد.
آقای روحانی علت افزایش شمار مبتلایان را برپایی تجمع‌ها و مراسم‌هایی نظیر عروسی و عزا دانست.
رئیس جمهور گفت: مردم متوجه باشند بار سنگینی بر دوش کادر درمانی کشور است.
آقای روحانی از رسانه‌ها خواست در کنار هشدار‌ها و توصیه‌ها، مردم را نسبت به تغییر سبک زندگی، اقناع کنند. رئیس جمهور افزود: دستگاه‌های دولتی و کارمندان باید پیشتاز رعایت دستورالعمل‌ها باشند. آقای روحانی وزارتخانه‌ها را موظف کرد: برنامه جامعء سازگاری با کرونا را برای تصویب به ستاد ملی ارائه کنند.
مشروح
 رئیس جمهور در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با استناد به گزارش‌های کمیته آموزش ستاد ملی مبارزه با کرونا و ارزیابی‌های متخصصان، علت افزایش شمار مبتلایان و قرار گرفتن برخی شهر‌ها در وضعیت قرمز را برپایی تجمع‌ها و مراسم‌هایی نظیر میهمانی‌ها، عروسی و عزا برشمرد و گفت: رعایت نشدن اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های پیشگیری در محیط‌ها و مکان‌هایی که از ابتدا درباره ممانعت از برگزاری آن‌ها هشدار داده شده بود، عامل بروز این مشکل است.
آقای روحانی همچنین با انتقاد از رعایت نشدن فاصله گذاری نسبی در حمل و نقل‌های عمومی، این موضوع را عامل دیگر افزایش تعداد مبتلایان عنوان کرد و از مسئولان کمیته اجتماعی – امنیتی خواست نظارت و مراقبت خود را در این خصوص تشدید کنند.
آقای روحانی در ادامه با ابراز خوشحالی از اینکه مراکز کسب و کار و محیط‌های مرتبط با آن با رعایت اصول بهداشتی نقش کمتری در افزایش شیوع و ابتلا‌های جدید داشته اند، اظهارداشت: کمیته تبلیغاتی باید با ارائه یک بسته سیاستی و تعریف شرح وظایف مشخص برای فرهنگ سازی در تغییر سبک زندگی و عادات جدید رفتاری برای شهروندان، اقدامات اقناعی و تبلیغاتی لازم را انجام دهند.
رئیس جمهور با قدردانی از نقش آفرینی‌های موثر رسانه‌ها در مدیریت و کنترل بیماری افزود: از این پس در کنار هشدار‌ها و توصیه‌هایی که برای مقابله با ویروس داده می‌شود باید فعالیت‌های موثر و اقناعی برای تغییر سبک زندگی انجام گیرد و کمیته تبلیغات موظف است از طریق رسانه‌ها اقدامات موثر از جمله ارائه آموزش‌های لازم را انجام دهد.
آقای روحانی تاکید کرد: با توجه به گزارش ارائه شده از سوی کمیته اجتماعی – امنیتی و بررسی‌های دقیق، مقرر شد در مناطق با وضعیت هشدار یا قرمز محدودیت‌های جدید به شکل کاملا هوشمند اعمال شود.
رئیس جمهور تاکید کرد: مردم شریف مطلع باشند که با توجه به تجارب بدست آمده طی ماه‌های اخیر، قرار نیست محدودیت‌ها به شکل کلی و وسیع برقرار باشد و اعمال محدودیت‌های جدید منطبق بر محیط‌های شناسایی شده و مبتنی بر روش‌های موثر در افزایش ابتلا و شیوع بیماری است که براساس این مصوبه به استانداران اختیارات لازم برای شهرستان‌های قرمز آن استان واگذار خواهد شد.
آقای روحانی در پی گزارش کمیته بهداشتی درخصوص وضعیت کادر پزشکی کشور و نیروی انسانی فعال در حوزه بهداشت و درمان، گفت: مردم بزرگوار ایران متوجه باشند بار سنگینی برای درمان بیماری و مراقبت و نگهداری بیماران بد حال بر دوش کادر درمانی کشور است.
رئیس جمهور هشدار داد: رعایت نشدن دستور العمل‌های بهداشتی و افزایش شمار مبتلایان، کادر درمانی کشور را دچار فشار کاری و فرسایش جسمی و روحی می‌کند و به انگیزه آنان که تاکنون با ایثار و فداکاری فعالیت کرده اند لطمه جدی وارد خواهد کرد و ما نباید بگذاریم چنین اتفاقی رخ دهد.
آقای روحانی افزود: آنچه ستاد ملی در جلسه آتی خود مورد بررسی و تصویب قرار خواهد داد با توجه به مجموعه مباحث و بررسی‌های به عمل آمده از سوی کمیته‌های مختلف، روش‌های اجرایی و موثر نظارت بر دستور العمل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی هوشمند با تعیین شرح وظایف معین برای بخش‌های مختلف نظارتی خواهد بود.
رئیس جمهور در این جلسه با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های دولتی و محیط‌هایی که کارمندان دولت در آن فعالیت می‌کنند باید پیشتاز رعایت دستورالعمل‌ها باشند، گفت: تمامی وزارت خانه‌ها موظف به ارائه برنامه جامع سازگاری با کرونا به کمیته اجتماعی – امنیتی هستند تا در ستاد ملی بررسی و تصویب شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°