ایالات متحده، پایِ ثابت همه ی کشتارها، کودتا‌ها و ترور‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:34 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۳۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: طی ۵۰ سال گذشته، هرجا کشتار، قتل عام و کودتا صورت گرفته، آمریکا یک سر آن بوده و بمباران هیروشیما و ناکازاکی نیز به عنوان تنها بمباران اتمی تاریخ، از جنایات آمریکاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خانه ملت، آقای ابراهیم رضایی، آمریکا را بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در دنیا دانست و گفت: علیرغم موارد متعدد نقض حقوق بشر از سوی ایالات متحده و دارا بودن رتبه نخست جنایتکاری، این کشور خود را در جایگاه قاضی برای تمام دنیا می‌داند.
 آقای رضایی با بیان اینکه موارد نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار زیاد است، افزود: آزادی حمل سلاح باعث شده سالانه هزاران نفر بر اثر تیراندازی در این کشور از بین بروند، اما به خاطر منافع کارخانجات تسلیحات، حمل سلاح را ممنوع نمی‌کنند.
 وی با اشاره به قتل عام بالای ۷۵ درصد در آمریکا با سلاح گرم، اظهار داشت: سالانه بیش از ۶۰۰ کودک و نوجوان در این کشور بر اثر تیراندازی از بین می‌روند که معمولا در مراکز عمومی و مدارس اتفاق می‌افتد.
آقای رضایی تصریح کرد: خشونت پلیس آمریکا نیز زبانزد است تا جایی که اقدامات اخیر آن‌ها نیز باعث افزایش موج اعتراضات شده و این کشور را به عنوان نماد تبعیض نژادی در جهان معرفی کرده است در حالی که خود دم از حقوق بشر می‌زند!
 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در ادامه نفرت ایجاد شده از مسلمانان در آمریکا و نقض حقوق بشر علیه این قشر را حاصل سوءاستفاده از ابزار‌های عظیم رسانه‌ای حکومت آمریکا دانست و افزود: علیرغم اینکه تنها یک درصد جمعیت آمریکا، مسلمان هستند، اما شاهد موج اسلام هراسی در این کشور هستیم که ناشی از سیاست‌های کاخ سفید است.
 نماینده مردم دشتستانِ استان بوشهر در مجلس، همچنین آمریکا را معتاد برده داری دانست و افزود: پیش از دوره لینکلن برده داری سنتی در آمریکا رایج بود و سیاهپوستان را برای برده داری از آفریقا به این کشور می‌بردند، اما در صد سال اخیر این برده داری مدرن شده است.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ایران هیچگاه نخواسته برده آمریکا باشد و همواره مستقل عمل کرده است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز خود را در نظم ناعادلانه آمریکایی‌ها تعریف نمی‌کند به همین علت به نقض حقوق بشر متهم می‌شود؛ در حالی که اقلیت‌ها در ایران احترام و عزت دارند و حتی از این اقشار نمایندگانی در پارلمان داریم تا حقوق شهروندی آن‌ها نیز حفظ شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°