پاسخ قاطع به توهین بی شرمانه سعودی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۷۳۸۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
مقامات و شخصیت های عراقی توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به آیت الله سیستانی را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 هادی العامری رییس ائتلاف الفتح در عراق توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی دینی در عراق را محکوم کرد و آن را ناشی از رفتارهای منحرفانه و خصمانه سعودی علیه کشورش دانست.

وی در بیانیه ای اعلام کرد: رژیم نادان آل سعود بار دیگر با توهین به مقام عالی مرجعیت آیت الله سید علی سیستانی از طریق روزنامه الشرق الاوسط تمامی خطوط قرمز و ارزش های والای ملت عراق را زیر پا گذاشت.

العامری گفت: این تعرض، سبک شمردن احساسات میلیون ها شهروند شیعه، سنی، مسیحی در داخل و خارج عراق و تمامی کسانی است که از نقش پدرانه آیت الله سیستانی در حفظ حاکمیت ملی عراق و پافشاری وی بر وحدت ملی و نقش بزرگ او در حمایت از عراق در برابر تروریسم داعش آگاهی دارند.

العامری افزود: این اعمال زشت و قبیح بهترین دلیل بر وجود یک جریان گمراه خارجی است که می کوشد نقش ملی و پدرانه مرجعیت والای عراق را از بین ببرد. این اقدام همچنین بیانگر تعمد رژیم سعودی بر ادامه طرح های مشکوک و کینه و دشمنی های نهفته آن علیه تمامی کسانی است که برای حفظ حاکمیت و وحدت ملی عراق تلاش می کنند.

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» روز جمعه کاریکاتوری اهانت آمیز از آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق منتشر کرد.
انتشار این کاریکاتور خشم و انزجار مردم عراق را از سعودی‌ها برانگیخت.

این نخستین بار نیست که رسانه‌های سعودی با گستاخی تمام، به نمادهای دینی و ملی عراق توهین می‌کنند؛ چندی پیش شبکه mbc (ام بی سی) سعودی، شهید ابومهدی المهندس را تروریست خوانده بود.
جایگاه و احترام والای مرجعیت شیعه نزد مردم عراق همواره مورد خشم و عقده گشایی سعودی‌ها بوده است.
 
رئیس شورای سیاسی جنبش نجباء دلیل اصلی توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط را خشم سعودی ها از فتوای آیت‌الله سیستانی در ایجاد الحشدالشعبی دانست.
 
احمد الاسدی، یکی از نمایندگان پارلمان عراق نیز این اقدام روزنامه سعودی را بیانگر آن دانست که اقدام علیه مراجع همچنان موضع حاکم بر تفکر عربستان سعودی است.

نصر الشِمَرّی، سخنگوی رسمی جنبش نجباء نیز در پیامی در توئیتر با اشاره به اینکه مواضع ضد شیعی آل‌سعود و دیگر مزدوران آمریکا و اسرائیل پدیده عجیبی نیست، گفت: «سعودی‌ها همان کسانی هستند که خون پاک مسلمانان را به ناحق ریخته‌اند.»

وی افزود: «اما توهین و تعرض آنها به مرجعیت دلیل واضحی بر احساس تلخ شکست در برابر اقدامات حکیمانه و مستحکم مرجعیت دینی است که همه دسیسه‌های تکفیری آنان را به شکست کشاند.»

علی الاسدی، رییس شورای سیاسی جنبش نجباء دلیل اصلی توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به مرجعیت دینی را فتوای مهم مرجعیت که به ایجاد الحشدالشعبی منجر شد، برشمرد.

الاسدی با تاکید بر محاکمه این روزنامه و بستن دفتر آن در عراق تصریح کرد که این فتوا رویاهای تکفیری‌ها و حامیان آمریکایی و صهیونیستی آن را ناکام گذاشت و خاک و ناموس عراق را حفظ کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۷.۹۹°