کرونایی ها در محیط امن کنکور می دهند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۷۳۸۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
بر اساس اعلام رئیس سازمان سنجش، مبتلایان به کرونا می توانند در محل نقاهت یا بستری، در آزمون ها شرکت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ابراهیم خدایی در توضیح خبری که چند روز گذشته درباره شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور منتشر شد، دستورالعمل چگونگی حضور این متقاضیان را در آزمون‌های ۹۹ تشریح کرد.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات معمول سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون‌ها نگاه به افراد خاص و دارای شرایط ویژه است؛ شاید داوطلبی در زندان یا بیمارستان به سر می‌برد و این سازمان همیشه در بحث‌های آزمون با آن‌ها مساعدت کرده است.

وی با رد شرکت افراد به مبتلا به کووید۱۹ در حوزه‌های عمومی برگزاری کنکور‌های ۹۹، افزود: اگر داوطلبی مبتلا به کرونا شود، سازمان سنجش بر اساس سیاست خود و در محیطی جداگانه آن‌ها را در کنکور شرکت می‌دهد؛ بسیاری گمان کردند این افراد هم در همان حوزه‌های تعیین شده برای کنکور حضور می‌یابند.

معاون وزیر علوم داوطلبانی را که شاید همزمان با آزمون‌های ۹۹ کرونایی شوند برای شرکت در کنکور به ۲ دسته تقسیم کرد و گفت: دسته نخست در بیمارستان به سر می‌برند و با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان محیط بیمارستان امکان شرکت در کنکور برای آن‌ها فراهم می‌شود؛ گروه بعدی در قرنطینه منزل به سر می‌برند که آن‌ها هم تحت هیچ شرایطی به حوزه‌های عادی نمی‌آیند و بر اساس توافق و هماهنگی وزارت بهداشت، در یکی از محیط‌های امن مورد تایید این وزارتخانه مانند بیمارستان یا کلینیک برای شرکت در کنکور حاضر می‌شوند.

خدایی تاکید کرد: با این تدابیر، داوطلبان مبتلا به کووید۱۹ در محیط‌های عادی آزمون‌ها نمی‌آیند.

وی این اطمینان خاطر را به تمامی داوطلبان کنکور‌های ۹۹ داد که پروتکل‌های سفت و سخت بهداشتی برای آزمون‌ها و حوزه‌های امتحانی حتی محکم‌تر از آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است، اعمال می‌شود و تلاش سازمان سنجش بر این موضوع ات که افراد در محیطی سالم و امن کنکور دهند البته همه این موارد در روز‌های نزدیک به کنکور‌ها برای اطلاع داوطلبان منتشر می‌شود.

خدایی به اطلاع رسانی رسمی درباره شناسایی افراد مبتلا به کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: اگر فردی اول تیر مبتلا به کرونا شود تا پایان این ماه که مبتلا به این بیماری نمی‌ماند و در قرنطینه ۱۴ روزه به سر می‌برد؛ از این رو، سازمان سنجش آموزش کشور ساز و کار نحوه شناسایی این افراد و چگونگی دریافت تاییدیه وزارت بهداشت در روز‌های نزدیک به کنکور‌های ۹۹ را به صورت رسمی اطلاع رسانی می‌کند.

تصمیم گیری سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص حضور افراد مبتلا به کرونا شامل تمام‌های آزمون‌های امسال از جمله دکتری، کارشناسی ارشد، سراسری، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته می‌شود.

کنکور دکتری در ۲۶ تیرماه، کارشناسی ارشد دوم و سوم مردادماه، سراسری ۳۰ و ۳۱ مردادماه همچنین آزمون‌های کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به صورت همزمان در ۱۴ شهریورماه برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °