شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان بازوان اجرایی شورا‌های اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:35 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۴۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
رحمانی فضلی؛
وزیر کشور گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان بازوان اجرایی شورا‌های اسلامی فرصت مغتنمی برای ارتقای سرمایه اجتماعی، امیدبخشی و از همه مهم‌تر افزایش نشاط اجتماعی در میان آحاد جامعه به شمار می‌روند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 " عبدالرضا رحمانی فضلی" در پیامی ضمن تبریک روز شهرداری و دهیاری گفت: چهاردهم تیرماه مصادف با سالگرد تصویب "قانون تأسیس دهیاری‌های خودکفا در روستا‌های کشور" روز شهرداری و دهیاری است. شکل‌گیری و استقرار شورا‌های اسلامی شهر و روستا با رای مستقیم مردم و انتخاب شهرداران و دهیاران از سوی شورا‌ها به عنوان مدیران اجرایی سکونتگاه‌های شهری و روستایی را به واقع می‌توان یکی از بزرگترین افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی، تقویت نها‌های محلی و مدنی و نقطه عطف در پیوند حاکمیت با مردم دانست.

در ادامه این پیام آمده است: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها فرصت مغتنمی برای ارتقای سرمایه اجتماعی هستند خدمات گسترده و ارزنده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در ابعاد وسیع و گوناگونی نظیر حفظ محیط زیست، بهداشت و سلامت، مدیریت بحران، بهبود سیما و منظر، ارتقا و سامان‌بخشی وضعیت کالبدی- فیزیکی سکونتگاه‌ها، مدیریت پسماند، ایمنی و آتش‌نشانی، برنامه‌های فرهنگی- اجتماعی و... نمود پیدا می‌کند، نقش بسیار موثری در آسایش، امنیت و سلامت شهروندان و دستیابی به شاخصه‌های یک سکونتگاه سالم، زیبا، پویا، بانشاط و توسعه‌یافته ایفا می‌کند.

وزیر کشور افزود: وجود ۱۳۴۵ شهرداری و ۳۷۰۸۰ دهیاری در سطح کشور، به عنوان بازوان اجرایی شورا‌های اسلامی فرصت مغتنمی برای ارتقای سرمایه اجتماعی، امیدبخشی و از همه مهم‌تر افزایش نشاط اجتماعی در میان آحاد جامعه است.

در بخش دیگری از این پیام تاکید شده است: بدون شک بالندگی و شکوفایی این نهاد‌های مردمی، در گرو سیاست‌گذاری، حمایت‌های مادی و معنوی دولت و نیز همکاری و برنامه‌ریزی همه دستگاه‌ها برای پیشرفت همه‌جانبه شهر‌ها و روستا‌های کشور است. بحمدا... حمایت از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، در قالب تهیه و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های مناسب و همچنین تخصیص اعتبارات و امکانات، معنایی ملموس یافته که ان‌شاءالله با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

رحمانی فضلی افزود: از شهرداران و دهیاران هم انتظار می‌رود با وسعت بخشی به تلاش‌ها و اقدامات موثر خود به ویژه در حوزه ایجاد درآمد‌های پایدار محلی و زمینه‌سازی برای توسعه کسب وکار‌های مختلف، در سالی که با عنوان "جهش تولید" از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده‌است، گام‌های ارزنده و بلندتری در جهت توسعه، عمران و آبادانی مناطق بردارند.

وزیر کشور گفت: به همه دست‌اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی در سطوح ملی و محلی به‌ویژه شهرداران، دهیاران و اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، از درگاه ایزد متعال برای تمامی عزیزانی که دغدغه توسعه، پیشرفت و اعتلای کشور را دارند، آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون دارم. امید آن‌که در سایه توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و تحت رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین اجرا و تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های مؤثر دولت تدبیر و امید، شاهد پیشرفت‌های چشمگیر و درخور توجهی در جهت توسعه همه‌جانبه کشور، تقویت زیست بوم و استفاده از رویکرد‌های نوآورانه و خلاقانه در اداره بهینه امور شهر‌ها و روستا‌ها باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°