هیچ رفتاری فراگیرتر از یادگیری نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:26 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۴۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ رفتاری فراگیر‌تر از یادگیری نیست گفت: یکی از دلایل تعطیل شدن مدارس مراقبت از سلامت دانش آموزان بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان که صبح امروز در مدرسه استثنایی ساریخانی منطقه ۵ برگزار شد افزود: «جامعه باید زندگی کردن با کرونا را یاد بگیرد و از خود مراقبت کند.»

وزیر آموزش و پرورش همچنین با تاکید بر اینکه باید امور در زمان خود انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید افزود: طرح سنجش آمده تا کاری را در زمان خود انجام دهد اگر براین باوریم یادگیری برای بچه‌ها مهم است، اینکه افراد تا چه حد برای یادگیری آمادگی دارند باید سنجیده شوند.

وی افزود: زمان‌ها در نگاه اول تفاوتی باهم ندارند، اما وقتی که نسبت زمان‌ها با امور دیگر پیوند می‌خورد ارزش‌های متفاوتی دارند برخی اوقات یک لحظه یک عمر ارزش دارد.

حاجی میرزایی ادامه داد: «برای دیدن آینده یک جامعه باید به مدارس سر زد لذا یادگیری اساس شکل گیری آینده یک سرزمین است و مهم‌ترین عامل در شکل گیری هویت و شخصیت انسان‌ها، در گرو کمیت و کیفیت یادگیری آنان است.»

وزیر آموزش و پرورش افزود: «یادگیری تنها به توانایی جسمانی ارتباط ندارد باید تمام توانایی افراد تشخیص داده تا آموزش‌های مورد نیاز برای آنان درنظر گرفته شود. سنجش نوآموزان اقدام مبارکی است این طرح از پوشش ۱.۵ درصد نوآموزان به ۹۹ درصد در سال جاری افزایش پیدا کرده است.»

وزیر آموزش و پرورش از مسئولان خواست طرح سنجش نوآموزان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار کنند چراکه این طرح جریان یادگیری را تسهیل می‌کند و مروری بر سلامت دانش‌آموزان است.

وی تاکید کرد امیدواریم این طرح که از امروز آغاز شده است و تا زمان تحصیل ادامه دارد نتیجه خوبی داشته باشد.

این مراسم با حضور سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس آموزش پرورش استثنایی کشور، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، شهناز کریمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد و وزیر آموزش و پرورش در این مراسم ضمن بازدید از بخش‌های مختلف و فرایند طرح سنجش، اجرای آن را افتتاح کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °