روند تأمین دارو و کالا‌های اساسی باید استمرار یابد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۷۴۴۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه بررسی نحوه تأمین ارز کالا‌های اساسی، گفت: روند رضایت بخش تأمین دارو و کالا‌های اساسی باید با جدیت استمرار یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جلسه بررسی نحوه تأمین ارز کالا‌های اساسی و ضروری ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش‌های ارائه شده، روند تخصیص ارز برای تأمین دارو و کالا‌های اساسی را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری خوب بانک مرکزی و وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، دغدغه و نگرانی برای تأمین کالا‌های اساسی و دارو وجود ندارد.

او همچنین با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از حل مشکل کمبود انسولین در کشور و اقدامات انجام شده این وزارتخانه برای تأمین واکسن آنفلوآنزا تصریح کرد: معمولاً در فصل پاییز مطالبه جدی برای واکسن آنفلوآنزا وجود دارد و لازم است از هم اکنون برنامه ریزی‌های لازم انجام شود تا مردم نسبت به تأمین این واکسن اطمینان خاطر داشته باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور از بانک مرکزی نیز به خاطر تعامل مناسب و همکاری برای تأمین ارز مورد نیاز دستگاه‌های متولی تأمین دارو و کالا‌های اساسی قدردانی کرد و گفت: بانک مرکزی با وجود فشار‌ها و محدودیت‌های ارزی، عملکرد مناسبی در تأمین ارز مورد نیاز کشور داشته که قابل تقدیر است.

جهانگیری با تأکید بر اهمیت و ضرورت تأمین دارو و کالا‌های اساسی در کشور و لزوم اطمینان بخشی به جامعه در خصوص عدم کمبود اقلام ضروری در کشور، از بانک مرکزی، وزارتخانه‌های صمت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی خواست روند مناسب تأمین دارو و کالا‌های اساسی را با جدیت استمرار بخشند تا مردم دغدغه‌ای در خصوص کمبود این گونه کالا‌ها نداشته باشند.

در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ضمن قدردانی از همکاری‌های بانک مرکزی گزارشی از روند تأمین دارو در کشور ارائه کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری‌های بانک مرکزی گره‌های بزرگی در بخش تأمین مواد اولیه دارو باز شد و امروز دغدغه و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

نمکی از رفع مشکل کمبود انسولین در کشور خبر داد و به ارائه گزارشی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده برای واردات و تأمین واکسن آنفلوآنزا پرداخت.

وزیر جهاد کشاورزی هم در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت ذخایر نهاده‌ها نظیر ذرت، جو، کنجاله، روغن خام و دانه‌های روغنی ارائه کرد و گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های انجام شده مشکل و نگرانی در تأمین این اقلام نخواهیم داشت.

نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست گزارشی از وضعیت ذخایر ۲۰ قلم از کالا‌های اساسی، میزان ثبت سفارش، تخصیص ارز و ترخیص این کالا‌ها ارائه کرد.

در ادامه این جلسه رییس سازمان بنادر و کشتیرانی و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گزارشی از آخرین وضعیت موجودی کالای اساسی در بنادر کشور، آمار شناور‌های حامل کالا‌های اساسی در لنگرگاه‌ها و بنادر و آمار موجودی اقلام ضروری به تفکیک نوع کالا ارائه کرد و به مقایسه روند تخلیه کالا‌های اساسی از کشتی و بارگیری این اقلام پرداخت.

در این جلسه که رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشت، نحوه تأمین ارز مورد نیاز دارو و کالا‌های اساسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های متولی تأمین دارو و کالا‌های اساسی هماهنگی‌های لازم را با بانک مرکزی برای تأمین ارز مورد نیاز خود داشته باشند تا بر اساس برنامه زمان بندی و اولویت‌های تعیین شده، ارز مورد نیاز تخصیص پیدا کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °