دلایل التهاب بازار مسکن از زبان وزیر راه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:33 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۴۵۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد، بلکه تحت تأثیر بازار‌های موازی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس بعد از ظهر امروز با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مدیران مرتبط بخش مسکن با هدف بررسی برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه تولید و مدیریت بازار مسکن برگزار شد.

در این نشست محمد اسلامی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن، گفت: یکی از برنامه‌های وزارتخانه، مسدودسازی تقاضا‌های غیرمصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازار‌های موازی همچون دلار و تورم است.

او ادامه داد: بر اساس قانون اساسی خانه دار کردن مردم جزء وظایف حکومت و دولت است، در شرایط کنونی میزان حداقلی تولید مسکن در کشور حدود ۳۰۰ هزار واحد است، حال سالانه باید ۷۰۰ هزار واحد مسکن شهری و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تولید شود تا هم مسکن خانه اولی‌ها و هم موارد جایگزینی تأمین شود.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی برنامه کلانی برای تأمین مسکن اقشار آسیب پذیر و سایر اقشار دارد، از طرف دیگر اقدامات قابل قبولی برای تکمیل واحد‌های باقی مانده مسکن مهر صورت گرفته است، کل واحد‌های مسکن مهر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بوده که تا الان یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده است، همچنین ۱۲۰ هزار واحد آماده شده که با تکمیل انشعابات، واحد‌ها تحویل خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند به صورت مستقیم در بازار اجاره مسکن مداخله کند، اظهارداشت: بر اساس ماده ۲ قانون ساماندهی زمین و مسکن دولت مجاز به اجاره داری حرفه‌ای است، از این رو در این رابطه، وزارت راه و شهرسازی زمین‌های ۹۹ ساله را به دستگاه‌های متقاضی ارائه کرده و تسهیلات مربوطه ارائه خواهد شد، تا مساکن استیجاری تولید شود، در آن زمان می‌توان در قیمت اجاره مسکن در آن مناطق دخالت کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°