تشدید سختگیری‌ها در استفاده از ماسک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:58 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۴۶۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در وضعیت تهران هنوز تغییری مشاهده نشده، اما با این روند رشد بیماری پیش بینی می‌شود برخی از محدودیت‌ها مجددا برگردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن فرهادی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و بستری‌ها و فوتی‌های کرونا گفت: با مصوبه ستاد ملی کرونا محدودیت‌ها استانی و شهرستانی دیده می‌شود و این اختیار به استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی داده شده که مطابق شرایط هر منطقه درخصوص محدودیت‌ها تصمیم گیری کنند از این جهت در استان‌هایی که وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز دارند به ناچار و متاسفانه متناسب با وضعیتشان، مراکز آموزشی و تالار‌های پذیرایی، استخر‌های سرپوشیده، آرایشگاه‌های زنانه فعالیتشان ممنوع شده است.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با ابراز رضایت از وضعیت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راه آهن گفت: طبق بازدید‌ها و گزارش‌ها وضعیت راه آهن به لحاظ رعایت فاصله گذاری و دستورالعمل‌های بهداشتی مطلوب بوده است؛ درست برعکس حمل و نقل هوایی که موارد بهداشتی بجز ماسک و حذف غذا بقیه موارد رعایت نمی‌شود، حتی در انتقال مسافران هواپیما با اتوبوس‌های درون فرودگاه‌ها به ترمینال‌ها وضعیت مشابه حمل و نقل داخل شهرهاست.

محمّد ترفّع مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی هم با ابراز رضایت از وضع استفاده از ماسک گفت: حدود ۹۸ درصد مسافران امروز از ماسک استفاده می‌کردند.

او با اشاره به نظارت کارکنان اتوبوسرانی و یگان اجرائیات شهرداری بر موضوع استفاده از ماسک گفت: از سوار اتوبوس شدن مسافرانی که اصرار بر نزدن ماسک داشتند جلوگیری می‌شد.

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن هم با اشاره به این که از اول شیوع کرونا شرایط مناسب برای سلامت مراجعه کنندگان در راه آهن فراهم شده گفت: ما همه پروتکل‌های ابلاغی را عینا اجرایی کرده ایم و می‌کنیم، در خصوص استفاده از ماسک هم در مبادی ورودی ضمن غربالگری، ماسک هم در اختیار مسافران قرارداده می‌شود و از مراجعه کنندگان خواسته می‌شود که ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی هم با اشاره به ارسال پیامک برای همه تاکسیران‌ها در مورد استفاده از ماسک گفت: بر اساس بازدید سرزده‌ای که انجام دادیم با توجه به الزامی شدن استفاده از ماسک شرایط مطلوب بود و خود مردم رعایت می‌کردند و شرایط نسبت به آنچه فکر می‌کردیم بهتر بود.

نوبخت مدیرعامل شرکت متروی تهران هم گفت: قبل از کرونا روزانه ۲ میلیون مسافر را با همین ظرفیت جابجا می‌کردیم و الان یک میلیون مسافر را جابجا می‌کنیم و ناوگان بیشتر از این نداریم و از این که استفاده از ماسک اجباری شده ممنون هستیم و همکاران ما و پلیس در خصوص مسافران بدون ماسک سختگیری بیشتری می‌کنند.

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم گفت: مشکل رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما‌ها حل شده و مقرر شده تا ۴۰ درصد ظرفیت اتوبوس‌های داخلی فرودگاه هم مورد استفاده قرار بگیرد و امیدواریم خود مسافران هم در اجرای این دستورالعمل همکاری کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°