رکورد‌های جدید بازار بورس و پیش‌بینی آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:56 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۷۴۷۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، مهمترین دلیل رشد این روز‌های بازار سرمایه را رشد نقدینگی دانست و گفت: حدود ۲.۵ میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور برآورد شده که بخش قابل توجه آن، وارد بازار سرمایه شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بهنام بهزادفر در تیتر امشب با بیان این مطلب گفت: البته این ورود نقدینگی به بازار سرمایه منطقی بوده و رشد قیمت دلار و افزایش فروش شرکت ها، از مهمترین دلایل اقبال مردم به این بازار شده است.

مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، همچنین نبودِ رقبای خارجی و تاثیرِ آن بر افزایش میزان تولید و مبلغ فروش را در کنار دلایلی که گفته شد، از عوامل دیگرِ هدایت نقدینگی به بازار سرمایه دانست.


او تاکید کرد: این ورود پول و سرمایه به بازار، جهش تولید را به دنبال دارد و تاکنون بیش از ۵۰ میلیون کد بورسی صادر شده است.

بهزادفر در ادامه به ارزش روز واحد‌های سرمایه گذاری شاره و تصریح کرد: در ابتدا هر واحد سرمایه گذاری ۱۰ هزار تومان بود که امروز به ۲۷ هزار تومان رسیده و چیزی حدود ۱۷۰ هزار درصد رشد داشته است؛ به این معنی که هر واحد سرمایه گذاری صندوق دارا یکم، حدود ۳ برابر شده است.

او در پاسخ به این فرضیه که «بازار سرمایه پلی به تورم است»؛ گفت: در بازار سرمایه، نقدینگی کنترل می‌شود و اگر افراد با رشد سودآوری مواجه شوند، عملا اتفاق بدی در این عرصه برای اقتصاد کشور نخواهد افتاد.

مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی بورس در ادامه از مرحله بعدی پذیره نویسی صندوق دارایی یکم خبر داد.

در ادامه گفتگو بهروز خدارحمی کارشناس بازار سرمایه، نگرانیِ مردم از کاهش ارزش سپرده به دنبال افزایش تورم را دلیل اصلی اقبال مردم به بازار سرمایه در بین سایر بازار‌ها دانست و گفت: فرهنگ سازی و جهت دهی دولت در این عرصه از دلایل دیگر این استقبال بوده است.

عامری‌مقدم، کارشناس بازار سرمایه دیگر میهمان برنامه تاکید کرد: تازمانی که تورم انتظاری و افزایش شاخص‌های مهم اقتصادی ادامه داشته باشد، می‌توان پیش بینی کرد، روند و حرکت بازار سرمایه ادامه پیدا کند.


این کارشناس بازار سرمایه معتقد است: بستر‌های مختلف معاملاتی در باراز سرمایه، پاسخگوی حضور یکباره مردم نبود و به نظر می‌رسد سرمایه گذاری مستقیم در بازار سرمایه، تصور اشتباهی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°