بی انضباطی مالی به کشور آسیب می‌زند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:12 - دوشنبه 18 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۷۴۹۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
رئیس قوه قضاییه گفت: نباید منابع کشور در اختیار افراد بی صلاحیتی قرار بگیرد که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: باید به تخلفات ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان متخلف رسیدگی شود و نام آن‌ها افشا شود.
وی در واکنش به گزارش‌های مطرح شده در جلسه شورای عالی قوه قضائیه درخصوص کوتاهی برخی مسئولان در انجام وظایف قانونی خود در حادثه مرکزپزشکی سینا و حادثه نطنز گفت: سیاست قطعی دستگاه قضایی پیگیری و مواخذه مسئولی است که به وظایف خود عمل نکرده است.
رئیس قوه قضاییه افزود: به سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، سازمان بازرسی و دادستانی گفته ام که طبق قانون باید مدیرانی را که به مسولیت خود عمل نکرده اند مواخذه کنند.
حجت الاسلام و المسلمین با بیان اینکه گاهی ترک فعل‌ها از انجام برخی اقدامان پر ضررتر است، گفت: عدم مدیریت بازار و نوسان قیمت‌ها مردم را آزرده کرده است و برای ایجاد ثبات در بازار نیاز به کارجهادی و طرح جامع اقتصادی داریم.
رئیس قوه قضاییه گفت: شرایط کنونی اقتصادی، مدیریت نشدن قیمت‌ها و نوسان‌های قیمت‌ها در بازار مردم را آزرده کرده است و رنج می‌دهد.
وی افزود: کار دشمن، دشمنی است و تلاش دشمن در این زمینه بار اولش نیست و همواره به دنبال اخلال در نظام اقتصادی کشور بوده است.
وی گفت: راهکار برون رفت از این شرایط بر خلاف آن چه بعضی افراد تصور می‌کنند اینگونه نیست که مذاکره و نگاه کردن به خواسته‌های اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها باشد.
رئیس قوه قضاییه افزود: امروز برای همگان مشخص شده که این راه غلطی است و باید به دستان پرتوان زنان و مردان این کشور دل بست.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: همان گونه که در فرمایش‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی هم شنیده ایم، هیچ مشکلی نیست که راهکار و راه حل در درون کشور نداشته باشد و برای رفع مشکلات اقتصادی نیز باید به دنبال یافتن راه حل‌ها در درون کشور و ظرفیت‌های ملت بود.
وی افزود: برای ایجاد ثبات در مدیریت بازار کشور، نیازمند کار جهادی و تلاش جدی هستیم و در این مسیر داشتن طرح‌هایی کارآمد ضروری است و در گام بعد آن چه ضرورت دارد این است که چنین طرح‌هایی باید تبیین شود.
رئیس قوه قضاییه گفت: دولتمردان باید با مردم، صاحب نظران و نخبگان اقتصادی کشور حرف بزنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: آن چه در این مسیر ضروری است اولاً داشتن طرح یا طرح‌هایی روشن و مشخص برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و پس از آن تبیین این طرح برای مردم و نخبگان است زیرا اگر در درباره مشکلی با مردم و نخبگان صحبت شود قطعاً همراهی خواهند کرد.
وی گفت: در این مسیر باید با هر آن چه بی انضباطی مالی در کشور را به دنبال می‌آورد، برخورد شود.
رئیس قوه قضاییه افزود: امروز دستگاه قضا مصمم است که با مساعدت بخش بانکی و پولی کشور اجازه ندهد افرادی تعهدات مالی خود را انجام ندهند و برای کشور مشکل ایجاد کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: نباید اجازه داد اعتبارات به افرادی سپرده شود که توانایی بازپرداخت ندارند و تضمین لازم را هم ارائه نمی‌کنند.
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: با وجود اینکه کشور گرفتار شیوع بیماری کروناست، اما مجموعه‌های قضایی سراسر کشور باید به گونه‌ای کار کنند که هیچ پرونده‌ای برای رسیدگی معطل نماند.
وی در این حال تاکید کرد: رعایت اصول بهداشتی برای تضمین سلامتی همکاران قضایی و نیز مردم مراجعه کننده به واحد‌های قضایی ضروری است.
رئیس قوه قضاییه گفت: مدیران و مسئولان قضایی سراسر کشور باید به نحوی کاری را مدیریت کنند که ضمن بررسی به موقع و سریع پرونده ها، حفظ سلامت همکاران و مردم تضمین شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: این مسئله نیازمند برنامه ریزی است و چنانچه در این برنامه ریزی امکاناتی لازم شد، واحد‌های استانی از مرکز درخواست کنند تا به کار دادرسی لطمه‌ای نخورد و دادرسی به موقع صورت گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۶°